Praktyki w Portugalii

Uczniowie podczas praktyk zawodowych w Portugalii Uczniowie podczas praktyk zawodowych w Portugalii ZSR w Woli Osowińskiej
Opublikowane w Oświata
Czytaj 287 wyświetlono
Oceń
(1 Głos)

Uczniowie Technikum w Woli Osowińskiej w dniach 8 - 19 kwietnia br. odbywali praktyki zawodowe w Portugalii. Przedsięwzięcie „Poznajemy dobre praktyki w Portugalii" szkoła realizowała w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”. Działanie sfinansowano ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego.

Do projektu zakwalifikowano 30 uczniów, których podzielono na 8 grup zgodnie ze specjalizacją kształcenia: praktyki rolnicze, praktyki mleczarskie oraz praktyki informatyczne. Uczniowie zdobywali nowe umiejętności i doświadczenie zawodowe w gospodarstwach rolnych i firmach w Bradze na północy Portugalii. Stażyści z klas o profilu technik agrobiznesu pracowali w gospodarstwach rolnych przy produkcji roślinnej i zwierzęcej. Do ich zadań należało m.in. wykonywanie prac przy zwierzętach gospodarskich, uprawa owoców miekkich i warzyw w tunelach, zbiór plonów oraz prace porządkowe. Uczniowie z klas o profilu technik przetwórstwa mleczarskiego nabywali nowe umiejętności pod okiem portugalskich producentów mleka. Młodzież oprócz przygotowywania i  podawania pasz, asystowała przy udoju krów, pobierała próbki mleka oraz  dbała o czystość sprzętu.  Praktykanci z klasy technik informatyk odbywali swój staż w centrum Bragi, w firmie zajmującej się naprawą komputerów, gdzie m.in. diagnozowali problemy, naprawiali laptopy, wymieniali części i projektowali elementy 3D.

Codziennie po skończonej pracy młodzież realizowała program kulturowy, którego celem było zwiedzanie Portugalii oraz poszerzanie wiedzy na temat historii, kultury i tradycji tego kraju. Uczniowie wraz z opiekunami odbyli dwie wycieczki krajoznawcze – do Porto oraz do Viana do Castelo nad Oceanem Atlantyckim.

 

 

Najczęściej czytane

Życzenia z okazji Dnia Ojca

Życzenia z okazji Dnia Ojca

23 Cze 2024 Powiat wspiera

Komunikat w sprawie przydatności wody do spożycia- Wohyń

Komunikat w sprawie przydatności wo…

21 Cze 2024 Ogłoszenia/Komunikaty

Jak zapewnić sobie bezpieczeństwo w czasie wakacyjnego urlopu?

Jak zapewnić sobie bezpieczeństwo w…

21 Cze 2024 Ogłoszenia/Komunikaty

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu