Nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie

Kategoria: Powiat Radzyński

Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, w tym mediacji zlokalizowany jest w Starostwie Powiatowym w Radzyniu Podlaskim, Pl. I. Potockiego 1, lokal 2A (parter)

Czynny od poniedziałku do piątku w dni powszednie w godzinach 7:30 – 15:30; 

Zapisy: tel. 83 352 77 84; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  • Nieodpłatna pomoc prawna udzielana jest przez adwokata/radcę w godzinach 7:30-11:30

  • Nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz mediacja udzielane są przez organizację pozarządową – Stowarzyszenie Sursum Corda - w godzinach 11:30 – 15:30 

Harmonogram dyżurów
(od 2 stycznia 2023 r.)
Poniedziałek radca prawny
Wtorek doradca obywatelski, mediator
Środa doradca obywatelski
Czwartek doradca obywatelski
Piątek radca prawny

 

Strona internetowa dotycząca nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego świadczonego przez Sursum Corda.

Pomoc dla Uchodźców z Ukrainy - strona www

Безoплатна правова допомога, безкоштовні консультації громадян та безкоштовне посередництво(медіація) - (Інформація, файл .pdf)

 

Informujemy, że istnieje możliwość korzystania z dyżurów specjalistycznych utworzonych na terenie całego kraju – za pomocą środków porozumiewania się na odległość. Zobacz listę centralnych punktów specjalistyczne w ramach systemu nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego

Karty Informacyjne Poradnictwa:

 

Edukacja prawna

Materiał przygotowany przez Stowarzyszenie Sursum Corda

 

CYBERPRZEMOC! To warto wiedzieć
Zobacz materiał video i DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ na temat tej formy PRZEMOCY, stosowanej za pośrednictwem dostępnych środków elektronicznych

PRAWO KONSUMENCKIE - zakupy przez internet
Zrobiłeś zakupy przez INTERNET lub podczas SPOTKANIA PROMOCYJNEGO i chciałbyś ZWRÓCIĆ PRODUKT? Nie wiesz jakie przysługują Ci prawa?
Koniecznie zobacz materiał video i DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

MEDIACJE - lekarstwo na spory
Próba czy dążenie do polubownego rozwiązania sporu, trudnej sytuacji pomiędzy dwoma stronami to jest właśnie MEDIACJA. Okazuje się, że dużą część sporów prawnych możemy SKUTECZNIE ROZWIĄZAĆ korzystając z pomocy doświadczonego MEDIATORA.
Zobacz materiał video i DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

"Mały ZUS dla przedsiębiorców".
Wideoporadnik zawiera mini wykład i kazus. 
W rozmowie z radcą prawnym Karolem Kuligiem wyjaśniamy czym jest mały ZUS dla przedsiębiorców, którzy dopiero zakładają działalność gospodarczą, a także czym jest mały ZUS+ dla już działających firm.

 Powyższy materiał jest opublikowany na portalu społecznościowym Facebook pn. „Nieodpłatna pomoc prawna, poradnictwo obywatelskie i mediacje”, pod adresem: www.fb.com/pomocprawna.sursumcorda

 Materiały są dostępne do pobrania na dedykowanej dla Powiatu RADZYŃSKIEGO podstronie.

Ponadto zachęcamy do śledzenia stron internetowych Stowarzyszenia Sursum Corda na Facebooku, Instagramie i TikToku, gdzie publikowane są m.in. informacje dotyczące dostępu do systemu nieodpłatnych świadczeń, a także posty o zakresie i zasadach udzielania porad oraz prawne zagadnienia tematyczne, w tym w obszarze praw i obowiązków obywatelskich, działalności krajowych i międzynarodowych organów ochrony prawnej, mediacji oraz sposobów polubownego rozwiązywania sporów, a także możliwości udziału obywateli w konsultacjach publicznych oraz procesie stanowienia prawa.

 O nieodpłatnych poradach prawnych, obywatelskich i mediacji czytaj także na portalu gov.pl

----------
Aktualizacja: 06.02.2023 r.


Najczęściej czytane

Wspólnie dla przyrody - "Sprzątamy las wokół nas"

Wspólnie dla przyrody - "Sprzą…

24 Kwi 2024 Powiat wspiera

25 kwietnia na terenie powiatu radzyńskiego odbędą się Ćwiczenia Ratowniczo – Gaśnicze – „RADZYŃ 2024”

25 kwietnia na terenie powiatu radz…

23 Kwi 2024 Ogłoszenia/Komunikaty

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu