Tydzień Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radzyniu Podlaskim

Tydzień Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radzyniu Podlaskim Tydzień Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radzyniu Podlaskim Miejska Biblioteka Publiczna w Radzyniu Podlaskim
Opublikowane w Powiat wspiera
Czytaj 279 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

Trwa Tydzień Bibliotek pod hasłem „Biblioteka – miejsce na czasie”. Również w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zenona Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim zorganizowano wydarzenia w tym terminie. 8 maja w Dzień Bibliotekarza i Bibliotek zaprosiliśmy bibliotekarzy na IX Forum Bibliotekarzy Powiatu Radzyńskiego. Jest to od dziewięciu lat coroczna inicjatywa skupiająca bibliotekarzy publicznych, szkolnych oraz osoby zainteresowane tematem czytelnictwa i bibliotek.

W tym dniu był czas na dyskusje, udział w szkoleniu, ale też dzielenie się doświadczeniami. Sytuację bibliotek w powiecie radzyńskim w liczbach przedstawiły instruktorki -pracownice MBP w Radzyniu Podlaskim, panie: Jolanta Sawczuk – Kapica i Anna Korulczyk, szkolenie „Biblioteka – miejsce dla seniora. Potencjał i działania bibliotek na rzecz aktywizacji kulturalnej i społecznej seniorów” poprowadziła dr Renata Malesa z Katedry Informatologii, Bibliologii i Edukacji Medialnej Instytutu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach Wydziału Politologii i Dziennikarstwa UMCS w Lublinie, która przybliżyła problem uczestnictwa osób starszych w działaniach bibliotek. Natomiast swoimi doświadczeniami o roli Dyskusyjnych Klubów Książki w bibliotece podzieliły się moderatorki klubów DKK z MBP w Radzyniu Podlaskim Beata Górna, Edyta Oworuszko i Małgorzata Grochowska.

Tego dnia nie zabrakło również życzeń, kwiatów i słów uznania na ręce dyrektor Grażyny Kratiuk od Burmistrza Miasta Radzyń Podlaski Jakuba Jakubowskiego i Starosty Szczepana Niebrzegowskiego.


Pragnąc przybliżyć działalność biblioteki, w niedzielę 12 maja 2024 r. zorganizowaliśmy Open Day. Tego dnia można było uczestniczyć w różnorakich wydarzeniach: dla dzieci były zajęcia z robotyki, rozszerzonej rzeczywistości w książkach, ale nie zabrakło też zabaw, tworzenia balonowego zoo, kolorowanek oraz buszowania wśród książek i zabawek. W tym czasie rodzice mogli spotkać się z pedagogiem Mileną Borowik, która przedstawiła temat: „Wzrok i słuch dziecka, czyli to czego lekarz nie zbada w gabinecie”. Po spotkaniu trwała dyskusja i padały pytania do prowadzącej.


Kolejnym punktem programu była wyprawa do świata perfum. Senselierka Jolanta Dymowska zaprezentowała duży obszar wiedzy na temat zapachów i ich wpływu na nasze samopoczucie. Była również okazja, aby doświadczyć perfum, poczynając od tych z najwyższych półek. Uczestnicy tego spotkania zadawali wiele pytań, deklarując jednocześnie chęć na kolejne warsztaty.
Dzień Otwarty w bibliotece zakończył koncert zespołu So Easy z Komarówki Podlaskiej, w składzie: Katarzyna Milaniuk i Janusz Mazuruk. Polskie i światowe przeboje, które zostały zaprezentowane na zakończenie dnia uczestnicy śpiewali razem z artystami, nie mogąc się rozstać z zespołem.


Tydzień Bibliotek trwa, a bibliotekarze zapraszają do urzeczywistniania tegorocznego hasła „Biblioteka – miejsce na czasie” nie tylko podczas Tygodnia, ale przez cały rok. Zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniach, do korzystania ze zbiorów tradycyjnych i elektronicznych i do bycia razem w przestrzeni bibliotecznej.

Grażyna Kratiuk – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Z. Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim

Ostatnio modyfikowany wtorek, 14 maj 2024 10:36

Najczęściej czytane

Życzenia z okazji Dnia Ojca

Życzenia z okazji Dnia Ojca

23 Cze 2024 Powiat wspiera

Komunikat w sprawie przydatności wody do spożycia- Wohyń

Komunikat w sprawie przydatności wo…

21 Cze 2024 Ogłoszenia/Komunikaty

Jak zapewnić sobie bezpieczeństwo w czasie wakacyjnego urlopu?

Jak zapewnić sobie bezpieczeństwo w…

21 Cze 2024 Ogłoszenia/Komunikaty

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu