Dyrektor PUP Anna Ilczuk przeszła na emeryturę

Podziękowania składane na ręce Dyrektor PUP Anny Ilczuk Podziękowania składane na ręce Dyrektor PUP Anny Ilczuk fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Wiadomości ze Starostwa
Czytaj 820 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

28 lutego br. Anna Ilczuk spędziła ostatni dzień pracy jako Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Radzyniu Podlaskim, by już od 1 marca przejść na zasłużoną emeryturę.

Dyrektor Ilczuk została zaproszona na LV Sesję Rady Powiatu (28.02), podczas której otrzymała podziękowania i życzenia od Starosty Radzyńskiego Szczepana Niebrzegowskiego, Burmistrza Miasta Radzyń Podlaski Jerzego Rębka, Zarządu i Rady Powiatu Radzyńskiego.

- Pani Dyrektor, chciałbym w imieniu władz Powiatu Radzyńskiego z obecnymi tutaj radnymi złożyć najserdeczniejsze podziękowania za ten ogromny wkład pracy jaki Pani wniosła do samorządu powiatowego. Myślę, że nie pogniewają się na mnie moi poprzednicy jeśli też podziękuję w ich imieniu, w imieniu wszystkich starostów. Chcę serdecznie podziękować za całe dobro. Chciałbym życzyć tego, by poczuła Pani wolność – teraz już nic Pani nie musi, a wszystko może – mówił Starosta Radzyński.


Obszerne podziękowania złożyła Dyrektor PUP Anna Ilczuk:

- Chciałabym dzisiaj serdecznie wszystkim podziękować za wieloletnią współpracę – rozpoczęła Dyrektor Anna Ilczuk. - Właśnie zakończyłam pracę na stanowisku Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w związku z przejściem na emeryturę. Praca, którą wykonywałam ze swoim zespołem przez wiele lat dała mi ogromną satysfakcję, możliwość rozwoju zawodowego, spotkania wielu ciekawych ludzi – a przede wszystkim możliwość pomocy wielu osobom w ich trudnych sytuacjach życiowych.

Wszyscy pracownicy w urzędzie pracy traktowaliśmy i traktujemy naszą pracę jako misję. Cieszę się, że było to zauważone poprzez podziękowania klientów  urzędu, jak również i imienne  moje wyróżnienia i odznaczenia na szczeblu regionalnym i krajowym. Szczególnie cenię sobie odznaczenia ministra pracy Primus in Agendo – pierwszy w działaniu.

 W okresie pracy były sytuacje i lata bardzo trudne i złożone. Pierwsza ustawa o zatrudnieniu z 1989 r., która powołała Rejonowe Biura Pracy liczyła tylko 40  artykułów.  Przez ten ponad 30-letni okres urzędy pracy kilkakrotnie zmieniały swoją podległość w administracji centralnej – po administrację rządową – aż w końcu samorządową. Jako Urząd Pracy w Radzyniu Podlaskim czterokrotnie zmienialiśmy swoją siedzibę.

Dzisiaj uległy zmianie realia polityczne, gospodarcze i społeczne. Zakres pomocy tez uległ zdecydowanym zmianom. Okres pandemii i wsparcie kierowane do pracodawców, cudzoziemcy na rynku pracy, rynek pracy pracownika a nie pracodawcy, związany z niżem demograficznym, automatyzacja i robotyzacja – i związana z tym konieczność kształcenia się przez całe życie, pokolenie Z i „płatków śniegu” jak określają socjologowie nowe pokolenie wchodzące na rynek pracy – i związane z tym inne oczekiwania, inne wartości , które to pokolenie prezentuje na początku swojej kariery zawodowej. Przeniesienie ciężaru zatrudnienia do sektora usług a nie produkcji – i tak można byłoby jeszcze wiele mówić o rynku pracy. Ale dzisiaj dziękuję wszystkim, których spotkałam na mojej drodze zawodowej – zakończyła Anna Ilczuk.

Składamy wyrazy podziękowania i uznania. Niech emerytura będzie dobrym czasem spełniania marzeń i pasji.

Ostatnio modyfikowany środa, 01 marzec 2023 10:53

Najczęściej czytane

Ogłoszenie o naborze na partnera ZSP

Ogłoszenie o naborze na partnera ZS…

04 Mar 2024 Ogłoszenia/Komunikaty

Odważni i Niezłomni: Dni Żołnierzy Wyklętych
Kolejny krok w zakresie budowy budynku Urzędu Skarbowego

Kolejny krok w zakresie budowy budy…

01 Mar 2024 Wiadomości ze Starostwa

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu