MM

Przewodniczący Rady Powiatu Radzyńskiego zaprasza na sesję Rady Powiatu Radzyńskiego, która odbędzie się 26 kwietnia 2024 r. o godz. 9:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Radzyniu Podlaskim ul. Warszawska 32.

Zobacz zaproszenie i program sesji.

 
Pozostałe tagi

Wrocław ma swoje krasnale, Lublin koziołki a od 14 kwietnia br. Radzyń ma niedźwiadki! Burmistrz Jerzy Rębek, Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski oraz Radzyński Ośrodek Kultury zaprosili na uroczystą inaugurację Szlaku Radzyńskiego Niedźwiadka oraz ustawienie rzeźby Niedźwiadka Podróżnika. Połączy on wyjątkowe miejsca w naszym mieście, istotne pod względem historycznym, kulturalnym i turystycznym.

Celem powstania Szlaku Radzyńskiego Niedźwiadka jest podniesienie atrakcyjności turystycznej Radzynia. – Pierwszy niedźwiadek nazywa się Podróżnik i stoi na skwerze, gdzie swoje tabliczki odsłonili już najwięksi globtroterzy w ramach „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami”. Jest to idealne miejsce do rozpoczęcia wędrówki po Radzyniu – powiedział burmistrz Jerzy Rębek.

Pozostałe tagi

14 kwietnia br, w sali widowiskowo-kinowej ROK, odbył się koncert Zespołu Wokalnego „Przyjazne Nuty” pt. „5 lat minęło jak jeden koncert”.

Podczas niego gościnnie wystąpili: „Wrzos” z Kąkolewnicy oraz klasa saksofonu Akademii Rocka z Warszawy.

Wydarzenie podsumowywało 5-lecie działalności artystycznej zespołu działającego przy Radzyńskim Ośrodku Kultury.

Pozostałe tagi

Podczas uroczystych obchodów 550-lecia Województwa Lubelskiego, które odbyły się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym, szczególne wyróżnienie otrzymał Szczepan Niebrzegowski, Starosta Radzyński. Wydarzenie to zgromadziło wielu znaczących przedstawicieli różnych sfer życia społecznego, w tym duchowieństwo, samorządowców oraz naukowców.

Szczepan Niebrzegowski został odznaczony medalem pamiątkowym Województwa Lubelskiego, co jest wyrazem uznania za jego wkład w rozwój regionu i zaangażowanie na rzecz zachowania jego tożsamości historycznej oraz kulturowej. Medal ten jest symbolem wdzięczności dla osób, które przyczyniły się do promowania i rozwijania województwa, a także utrwalania jego bogatej historii.

Pozostałe tagi

OBWIESZCZENIE

STAROSTY RADZYŃSKIEGO

z dnia 08 kwietnia 2024 roku

w sprawie wygaszenia decyzji o rejestracji pojazdów

Na podstawie art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U z 2023r. poz. 775) w związku z art. 17 ust. 1 ustawy z dnia 7 lipca 2023 roku o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia niektórych skutków kradzieży tożsamości  (Dz.U. z 2023r. poz. 1394)

Pozostałe tagi

Najczęściej czytane

Wspólnie dla przyrody - "Sprzątamy las wokół nas"

Wspólnie dla przyrody - "Sprzą…

24 Kwi 2024 Powiat wspiera

25 kwietnia na terenie powiatu radzyńskiego odbędą się Ćwiczenia Ratowniczo – Gaśnicze – „RADZYŃ 2024”

25 kwietnia na terenie powiatu radz…

23 Kwi 2024 Ogłoszenia/Komunikaty

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu