25 lat tworzenia historii: Gala Jubileuszowa Powiatu Radzyńskiego

Uroczyste Przekazanie Sztandaru Uroczyste Przekazanie Sztandaru Izabela Grzybowska
Opublikowane w Wiadomości ze Starostwa
Czytaj 735 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

10 marca br. z okazji jubileuszu 25-lecia Powiatu Radzyńskiego odbyła się Gala która stanowiła uznanie dla wysiłku i zaangażowania wszystkich, którzy przyczynili się do rozwoju i dobrobytu regionu przez lata. Uroczystość Powiatu Radzyńskiego była nie tylko okazją do świętowania, ale także do jednoczenia się w duchu wdzięczności, solidarności i determinacji na kolejne lata. Patrząc w przyszłość, Powiat Radzyński jest gotowy, by kontynuować swoją drogę ku dalszym sukcesom i osiągnięciom, nigdy nie zapominając o korzeniach, które stanowią fundament naszej społeczności. Prowadzącym uroczystość był Tomasz Kammel. Gwiazdą wieczoru była Sława Przybylska, jej obecność na scenie wprowadziła publiczność w magiczną i sentymentalną podróż.

Msza Święta z okazji Jubileuszu Powiatu Radzyńskiego

Msza Święta, poprzedziła główną uroczystość, stanowiła czas na modlitwę, refleksję i podziękowanie za wszystkie błogosławieństwa, jakie społeczność Powiatu Radzyńskiego otrzymała przez lata. Podczas liturgii kapłan pobłogosławił i poświęcił Sztandar Powiatu Radzyńskiego. To działanie miało na celu podkreślenie roli wartości duchowych w życiu społeczności lokalnej. Po zakończeniu Mszy Świętej, poświęcony sztandar został uroczyście przeniesiony na Galę, gdzie stał się jednym z głównych symboli obchodów jubileuszu, przypominając wszystkim obecnym o duchowej i historycznej głębi tego wyjątkowego momentu.

Symboliczne uderzenia

Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Radzyńskim Ośrodku Kultury, moment „przybijania gwoździ” na sztandarze był wyjątkowym aktem symbolizującym jedność, zaangażowanie i ciągłość dziedzictwa społeczności. Przedstawiciele różnych grup społecznych, pełniący różne role w życiu powiatu, zgromadzili się, aby uczestniczyć w tym symbolicznym akcie. Następnie, gdy każdy z 25 gwoździ został przybity, sztandar został uroczyście przekazany pod pieczę pracowników starostwa. Był to wyraz zaufania oraz zobowiązania do kontynuacji wspólnych celów i wartości.

Fundatorzy Sztandaru:

 • Grzegorz Bierecki – Senator RP
 • Dariusz Stefaniuk – Poseł na Sejm RP
 • Szczepan Niebrzegowski – Starosta Radzyński
 • Jerzy Kułak – Starosta Radzyński w latach 1999-2010
 • Lucjan Kotwica- Starosta Radzyński w latach 2010-2018
 • Michał Zając – Wicestarosta Radzyński
 • Robert Mazurek – Przewodniczący Rady Powiatu Radzyńskiego
 • Jerzy Bednarczyk – Członek Zarządu Powiatu Radzyńskiego
 • Grzegorz Kowalczyk – Członek Zarządu Powiatu Radzyńskiego
 • Dariusz Langa – Radny Powiatu Radzyńskiego
 • Mirosław Bartoś – Radny Powiatu Radzyńskiego
 • Stanisław Orłowski – Radny Powiatu Radzyńskiego
 • Jerzy Kamiński – Radny Powiatu Radzyńskiego
 • Maria Szajda – Cupryn Radna Powiatu Radzyńskiego
 • Tadeusz Sławecki – Radny Powiatu Radzyńskiego
 • Jarosław Gomoła – Sekretarz Powiatu Radzyńskiego
 • Mirosław Kułak – Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych
 • Zenon Pałka – Inspektor Zarządu Dróg Powiatowych
 • Górnicza Fabryka Narzędzi sp. z o.o.
 • Wokas S.A
 • Welmax Paper sp. z o.o
 • Centrum Bezpieczeństwa Informatycznego
 • Wiesław Mazurek – Wójt Gminy Radzyń Podlaski
 • Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej sp. z.o.o.
 • Justyna Sałaj – Skarbnik Powiatu Radzyńskiego
 • "Surwin" Sp. z o.o.

Wspólna droga, wspólne cele: przemówienia na Jubileuszu Powiatu Radzyńskiego

Starostowie Powiatu Radzyńskiego Jerzy Kułak, Lucjan Kotwica i Szczepan Niebrzegowski w swoich poruszających przemówieniach przywołali ważne momenty z historii powiatu, poczynając od chwil jego powstania, aż do teraz. Opowiedzieli o trudach, wyzwaniach i sukcesach, które zdefiniowały drogę rozwoju regionu. Podkreślili rolę społeczności lokalnej, która zawsze stanowiła siłę napędową dla postępu i dobrobytu.

- Już od pierwszych chwil powiatu określiliśmy sobie pewne kamienie milowe i strategiczne cele. Przez VI kadencji nasze plany były realizowane, a działanie poszczególnych Rad Powiatu było bardzo spójne. Dzięki działkom przekazanym na ulicy Warszawskiej i Wyszyńskiego, dzisiaj Radzyń Podlaski ma siedzibę Policji i Sądu. Współpraca z miastem Radzyń Podlaski przynosiła rezultaty, porozumienia podpisane przez ówczesne władze powiatu i miasta sprawiły, że w krótkim czasie Radzyń Podlaski wzbogacił się o piękną halę widowiskowo-sportową oraz basen. Dla Powiatu od początku było ważne bezpieczeństwo zdrowotne, oświata, wychowanie oraz infrastruktura. Każdy z nas przez 25 lat dokładał swoją cegiełkę, aby drogi były w coraz lepszym stanie. Wszystko po to, aby nasi Mieszkańcy byli zadowoleni. Dzięki współpracy z każdą gminą nasza infrastruktura drogowa jest właściwa. SPZOZ zmienia się systematycznie od ćwierćwiecza. Szpital dziś jest pięknie wyremontowany i wyposażony, budynek stał się dostępny dla osób niepełnosprawnych. Największym sukcesem w dziedzinie oświaty to warsztaty, Branżowe Centrum Umiejętności o kierunku elektryk, Filia Akademii Bialskiej oraz otwarta w ostatnich miesiącach strzelnica wirtualna - powiedział Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski.

Senator RP Grzegorz Bierecki, Jerzy Szwaj przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego oraz Jerzy Rębek Burmistrz Radzynia Podlaskiego podkreślili znaczenie dzisiejszego wydarzenia i wyrazili swoje życzenia dla dalszego rozwoju naszej społeczności. Ich słowa były inspiracją i zachętą do kontynuowania naszych działań na rzecz dobra wspólnego.

W wydarzeniu uczestniczyli: Senator RP Grzegorz Bierecki, Posłowie na Sejm Anna Dąbrowska-Banaszek i Marcin Romanowski, Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego Jerzy Szwaj wraz radnymi Barbarą Barszczewską, Sławomirem Sosnowskim i Ryszardem Szczygłem, Rektor Akademii Bialskiej prof. Dr hab. Jerzy Nitychoruk, Starostowie Powiatu Radzyńskiego: Jerzy Kułak, Lucjan Kotwica i Szczepan Niebrzegowski, Wicestarosta Michał Zając, Członkowie Zarządu Powiatu Radzyńskiego Jerzy Bednarczyk i Grzegorz Kowalczyk, były Prezes PGE Dystrybucja S.A Jarosław Kwasek, Radni Rady Powiatu Powiatu Radzyńskiego wszystkich kadencji, Wójtowie Gmin, Ksiądz Kanonik Dziekan Dekanatu Radzyńskiego Krzysztof Pawelec, Ksiądz Kanonik Proboszcz Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy Jarosław Sutryk, pracownicy starostwa emerytowani i obecnie pracujący, fundatorzy sztandaru oraz goście.

Dziękujemy za Państwa Pracę

Ważnym momentem wieczoru było uroczyste wręczenie wyróżnień tym, którzy w szczególny sposób przyczynili się do rozwoju Powiatu Radzyńskiego. Był to czas, aby uhonorować ich pracę i poświęcenie oraz znaczący wkład w budowę silnego i zjednoczonego społeczeństwa lokalnego.

Symbol szacunku i uznania

Na uroczystej gali z okazji 25-lecia Powiatu Radzyńskiego, jednym z najjaśniejszych punktów wieczoru była obecność Sławy Przybylskiej, której talent artystyczny uczynił ją nie tylko gwiazdą wieczoru, ale również Honorową Obywatelką Powiatu Radzyńskiego. Jej obecność na gali stanowiła inspirację dla wszystkich obecnych, przypominając, że pasja, zaangażowanie i miłość do regionu są kluczowe dla jego rozwoju i sukcesu.

Tort jako zwieńczenie uroczystości jubileuszowej

Wśród licznych atrakcji i symbolicznych gestów, które miały miejsce podczas tego niezwykłego wydarzenia, znalazł się także wyjątkowy tort jubileuszowy. Podczas kolacji w „Białym Zakątku” ten wyśmienity deser, ozdobiony symbolem 25 lat powiatu oraz bogatymi dekoracjami, był doskonałym dopełnieniem atmosfery wspólnego świętowania.

Ostatnio modyfikowany piątek, 05 kwiecień 2024 08:28

Najczęściej czytane

Życzenia z okazji Dnia Matki

Życzenia z okazji Dnia Matki

26 Maj 2024 Powiat wspiera

Zapraszamy do udziału w III Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich i Twórców Ludowych "Tradycyjnie w Nałęczowie "

Zapraszamy do udziału w III Festiwa…

24 Maj 2024 Ogłoszenia/Komunikaty

XIII Gala Mam Talent oraz Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością w SOSW w Radzyniu Podlaskim

XIII Gala Mam Talent oraz Dzień God…

23 Maj 2024 Powiat wspiera

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu