Relikwie św. Jana Pawła II w Sanktuarium MBNP

Relikwie św. Jana Pawła II Relikwie św. Jana Pawła II fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Powiat wspiera

W ubiegły piątek, 25 czerwca biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Grzegorz Suchodolski dokonał instalacji relikwii świętego Jana Pawła II w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim. Poświęcono również nowy sztandar Zespołu Szkół Ponadpodstawowych, mającego za patrona papieża Polaka oraz uroczyście zakończono rok szkolny 2020/21.

Na wstępie do uroczystej mszy świętej biskup w asyście księży z parafii MBNP wprowadził relikwie świętego Jana Pawła II do kościoła. Następnie zostały one umieszczone pod obrazem św. Jana Pawła II podarowanego przez Kazimierza Sokoła. Na tę okoliczność relkwiarium przygotował i nieodpłatnie przekazał Marian Korczyk. Kolejnym etapem nabożeństwa było poświęcenie nowego sztandaru ZSP.

Po mszy świętej wszyscy zebrani przemaszerowali do hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim, gdzie odbył się ceremoniał ślubowania uczniów na sztandar szkoły oraz jego prezentacja. Nagrodzono również najlepszych uczniów za wybitne wyniki osiągnięcia w konkursach oraz za wysoką średnią na świadectwach szkolnych. Elementem kulminacyjnym piątkowej uroczystości było symboliczne wbicie pamiątkowych gwoździ w drzewiec sztandaru oraz widowisko słowno-muzyczne wykonane przez uczniów.

Wydarzenie uświetnili: Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk, Dyrektor Bialskiego Biura Parlamentarnego Grzegorza Biereckiego - Kamil Paszkowski, Kierownik filii Urzędu Marszałkowskiego w Białej Podlaskiej Dariusz Litwiniuk, Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk, Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski wraz z Wicestarostą Michałem Zającem i członkami Zarządu Powiatu Radzyńskiego, a także księża z radzyńskich parafii.

Ostatnio modyfikowany poniedziałek, 28 czerwiec 2021 13:23