Obchody Narodowego Święta Trzeciego Maja w Powiecie Radzyńskim

Delegacja Powiatu Radzyńskiego Delegacja Powiatu Radzyńskiego Anna Wasak
Opublikowane w Wiadomości

Mszą Świętą w intencji Ojczyzny oraz złożeniem wieńców pod pomnikiem Konstytucji 3 Maja przez delegacje władz samorządowych uczczono 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w Radzyniu Podlaskim. Uroczystości te były utrzymane w reżimie sanitarnym, dlatego program święta był skromniejszy.

Wydarzenie rozpoczęło się Mszą świętą w intencji Ojczyzny odprawioną kościele pw. Trójcy Świętej. Eucharystię sprawowali proboszczowie radzyńskich parafii: ks. prał. Roman Wiszniewski - dziekan dekanatu radzyńskiego, kustosz sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, gospodarz miejsca – ks. kan. Krzysztof Pawelec oraz proboszcz parafii św. Anny – ks. kan. Henryk Och. Czwartym celebransem był ks. dr hab. Sławomir Bylina z KUL, kapelan w Krajowej Administracji Skarbowej, który wygłosił homilię.

Wśród uczestników radzyńskich uroczystości byli: Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, Przewodniczący Rady Powiatu Robert Mazurek, Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek, Przewodniczący Rady Miasta Adam Adamski, Wójt Gminy Borki Radosław Sałata, Wójt Gminy Komarówka Podlaska Ireneusz Demianiuk, Wójt Gminy Wohyń Tomasz Jurkiewicz oraz Wójt Gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek.

Po zakończeniu Mszy św. delegacje władz samorządowych udały się pod pomnik Konstytucji 3 Maja, gdzie złożono wieńce.

Ostatnio modyfikowany środa, 05 maj 2021 12:06

Zaproszenie na sesję Rady Powiatu Radzyńskiego - 26 kwietnia 2024

Zaproszenie na sesję Rady Powiatu R…

19 Kwi 2024 Ogłoszenia/Komunikaty