Przebudowa drogi Radzyń Podlaski – Zbulitów – Wohyń została zrealizowana!

Droga Radzyń - Wohyń przebudowana Droga Radzyń - Wohyń przebudowana fot. Michał Maliszewski

Mieszkańcy Powiatu Radzyńskiego podróżujący na trasie od Radzynia Podlaskiego do Wohynia nareszcie mogą jeździć szosą bez ubytków w jezdni. Droga powiatowa nr 1228L Radzyń Podlaski - Zbulitów – Wohyń została przebudowana.

Zrealizowany odcinek jest szczególnie istotny dla pożądanego skomunikowania Wohynia, dla którego droga nr 1228L stanowi najkrótsze połączenie z Radzyniem Podlaskim. Przebudowana w całości droga nr 1228L przejmie - w sytuacjach awaryjnych - ruch drogowy z dróg wojewódzkich nr 814 i 815. Jest również doskonałą alternatywą dla drogi krajowej nr 63 na odcinku Radzyń Podlaski - Wisznice.

W ramach przebudowy wykonano:

• dwa przejście aktywne.
  • pobocze bitumiczne lewostronne szer. 1,5 m na całym przebudowywanym odcinku od km 1+100 do km 7+975,
  • dwa radarowe wyświetlacze prędkości w km 2+085 i 5+400,
  • obustronne poszerzenia konstrukcji jezdni do szerokości 6,0 m,
  • utwardzone pobocze prawostronne z kruszywa łamanego o szerokości 1,50 m,
  • zjazdy indywidualne o szerokości 4,0 - 5,0 m z kruszywa łamanego lub o nawierzchni bitumicznej,
  • odwodnienie powierzchniowe oraz przepusty i profilowanie rowów przydrożnych,
  • oznakowanie poziome i pionowe zgodnie z projektem stałej organizacji ruchu.

Przebudowana w całości droga powiatowa nr 1228L stanie się ponadlokalnym ciągiem komunikacyjnym zapewniającym właściwe skomunikowanie terenów gmin Wohyń, Milanów i Radzyń Podlaski z siecią drogową kraju.

Wartość inwestycji to 7 211 346,34 zł z czego 70% stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Pozostałe środki ze swojego budżetu przeznaczyli: Powiat Radzyński wraz z Gminą Radzyń Podlaski i Gminą Wohyń. Samorząd powiatowy pokrył również wydatki związane z robotami projektowymi, geodezyjnymi, nadzorem inwestorskim i robotami dodatkowymi, które wyniknęły podczas realizacji.

Ostatnio modyfikowany piątek, 26 listopad 2021 09:49