„Jesienna sukienka” Anny Wasak

Plakat informacyjny Plakat informacyjny Anna Wasak
Opublikowane w Powiat wspiera

Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik” oraz Radzyński Ośrodek Kultury zapraszają na promocję tomiku poezji Anny Wasak pt. „Jesienna sukienka”. Jej transmisja odbędzie się 28 marca 2021 r. (niedziela) na kanale YouTube Telewizji Radzyń. Poczatek o godz. 18.00. Tomik wydany został w ramach 11. edycji „Radzyńskich Wędrówek Literackich”.

Anna Wasak (z domu Zabielska) urodziła się w Radzyniu Podlaskim (1959). Po maturze wyjechała z rodzinnego miasta na studia. Po ukończeniu filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim (1983) podjęła pracę w szkole jako nauczycielka języka polskiego (Paszki, Gołąbki, Łuków).

Od 1989 r. związała się z mediami. Najpierw było to „Nowe Echo Podlasia”, w latach 1991-2001 pracowała w Katolickim Radiu Podlasia, w latach 2000-2008 była korespondentem „Naszego Dziennika”. W tym czasie otrzymała Honorową Odznakę „Zasłużony dla Transportu RP” od Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej, a od Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Srebrny Medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej. Publikowała też na łamach tygodników „Gość Niedzielny”, „Nowe Echo Podlasia” oraz miesięcznika „List do Pani”.

Prowadziła zajęcia z edytorstwa na Akademii Podlaskiej. Współpracowała z Polskim Wydawnictwem Encyklopedycznym (Polwen) jako korektor i autor. Jest współautorką książki „Obrona krzyża w Miętnem” oraz autorką „Transplantacje – dar serca”.

W 2005 r. wróciła do Radzynia, pracowała w rodzinnej firmie. Wydała dwa tomiki wierszy: „Marta w krainie dylematów” (2011) oraz „Naszyjnik z pereł” (2013). W latach 2012-2015 była redaktor naczelną portalu radzyninfo.pl i korespondentem „Echa Katolickiego”, jej artykuły zamieszczał portal opoka.pl.

Od marca 2015 r. pracuje w Urzędzie Miasta – najpierw jako asystent Burmistrza Miasta Radzyń Podlaski ds. kontaktu z mediami, obecnie jako rzecznik prasowy, jest też redaktor naczelną „Biuletynu Informacyjnego Miasta Radzyń”, wychodzącego od lipca 2015 r. Publikuje na łamach „Naszego Dziennika”.

W 2018 r. wydała książkę o rodzinnym mieście: „Radzyń Podlaski. Wielka historia małego miasta”.

Partnerami publikacji są: Miasto Radzyń Podlaski, Powiat Radzyński, firma drGerard, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Radzyniu Podlaskim oraz Klubokawiarnia Ursa. Patronatem medialnym promocję tomiku objął portal Kocham Radzyń Podlaski oraz Telewizja Radzyń.

Okładka publikacji

Zaproszenie na sesję Rady Powiatu Radzyńskiego - 26 kwietnia 2024

Zaproszenie na sesję Rady Powiatu R…

19 Kwi 2024 Ogłoszenia/Komunikaty