Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Radzyniu Podlaskim

Delegacja Powiatu Radzyńskiego podczas uroczystości 11 listopada 2020 r. Delegacja Powiatu Radzyńskiego podczas uroczystości 11 listopada 2020 r. fot. Anna Wasak
Opublikowane w Wiadomości

W Narodowe Święto Niepodległości w Powiecie Radzyńskim została odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny, po której przedstawiciele samorządów złożyli wieńce pod pomnikiem Niepodległości.

Mszę św. w kościele pw. Świętej Trójcy odprawili: proboszcz parafii ks. kan. Krzysztof Pawelec oraz ks. Jakub Wyrozębski, który wygłosił homilię. Na liturgię przybyli przedstawicieli samorządów radzyńskich: Powiatu Radzyńskiego, Miasta i Gminy Radzyń Podlaski.

Po zakończeniu Mszy św. odśpiewano Hymn Państwowy, a następnie delegacje samorządów: Powiatu - ze Starostą Szczepanem Niebrzegowskim, Wicestarostą Michałem Zającem, Przewodniczącym Rady Powiatu Robertem Mazurkiem, członkami zarządu: Jerzym Bednarczykiem i Witoldem Korulczykiem, Miasta - z wiceburmistrzem Sławomirem Lipskim, Przewodniczącym Rady Miasta Adamem Adamskim i Wiceprzewodniczącym Piotrem Skowronem, Gminy - z Wójtem Wiesławem Mazurkiem, Wicewójtem Anną Grochołą i Przewodniczącą Rady Gminy Barbarą Palicą oraz Księdzem Proboszczem przeszli pod pomnik Niepodległości, gdzie złożyli wieńce.

Przemówienie okolicznościowe Starosty Radzyńskiego Szczepana Niebrzegowskiego prezentujemy poniżej:

fot. Anna Wasak

Ostatnio modyfikowany czwartek, 12 listopad 2020 08:29

Zawarcie umów na przebudowę dróg powiatowych w gminie Komarówka Podlaska o łącznej długości ponad 10 kilometrów

Zawarcie umów na przebudowę dróg po…

28 Mar 2024 Wiadomości ze Starostwa