Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja w Powiecie Radzyńskim

Powiewająca flaga polski Powiewająca flaga polski fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Wiadomości

Z okazji 229. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w kościele pw. Świętej Trójcy, odprawiona została Msza św. w intencji Ojczyzny.

W związku z panującą w Polsce pandemią COVID-19 uroczystość odbyła się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności i obostrzeń. W imieniu mieszkańców Powiatu, Miasta i Gminy w uroczystości udział wzięli: Starosta Radzyński, Burmistrz Radzynia Podlaskiego oraz Wójt Gminy Radzyń Podlaski. Mszę Świętą w intencji Ojczyzny sprawowali: dziekan dekanatu radzyńskiego ks. prał. Roman Wiszniewski, proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy ks. kan. Krzysztof Pawelec oraz ks. Jakub Wyrozębski, który wygłosił homilię.

- Chcemy również pomodlić się w intencji zebranych w kościele samorządowców, ponieważ przed nimi trudne zadanie, by przeprowadzić naszą lokalną społeczność w tym trudnym czasie pandemii. Wspieramy was jako parafianie, jako kapłani i jako wierni nasza modlitwą – mówił ksiądz Krzysztof Pawelec.

Msza Święta zakończyła się odczytaniem Aktu zawierzenia Polski Chrystusowi i Matce Bożej. Następnie delegacje przemaszerowały pod pomnik Konstytucji 3 Maja, gdzie złożono wiązanki kwiatów. Ze względu na pandemię koronawirusa nie było w tym miejscu zgromadzenia oraz przemowy.

Ostatnio modyfikowany środa, 19 sierpień 2020 08:29