Tarcza antykryzysowa. Poznaj formy wsparcia z PUP

Czerwony wykrzyknik na żółtym tle Czerwony wykrzyknik na żółtym tle pixabay.com
Opublikowane w Wiadomości

Od 1 kwietnia br. obowiązują przepisy, które mają na celu wspomóc polskich przedsiębiorców, a także zapewnić ochronę pracownikom i pracodawcom w obliczu kryzysu gospodarczego.

Jednym z ważniejszych rozwiązań tzw. Tarczy antykryzysowej, są formy wsparcia, o które pracodawcy będą mogli ubiegać się z PUP w Radzyniu Podlaskim w przypadku  spadku  obrotów  gospodarczych w następstwie wystąpienia COVID-19, w tym:

Więcej informacji także na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w zakładce: Tarcza Antykryzysowahttps://www.gov.pl/web/tarczaantykryzysowa

Od dnia 2 kwietnia br. Dyrektor PUP w Radzyniu Podlaskim ogłosił nabór wniosków o udzielenie pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy przyznawanej na podstawie art. 15zzd ustawy COVID-19.

Nabory wniosków  na pozostałe formy pomocy będą ogłaszane w najbliższych  dniach.

Powiatowy Urząd Pracy w Radzyniu Podlaskim jest przygotowany organizacyjnie i  logistycznie  aby cały proces odbywał się zdalnie (on-line) bez potrzeby przychodzenia do urzędu,  z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną został  wyłączony  z bezpośredniej obsługi klienta.

Dlatego prosimy aby pracodawcy, którzy nie posiadają podpisów elektronicznych zakładali bezpłatne profile zaufane (Jak założyć Profil Zaufany – instrukcja) i nimi podpisywali dokumenty kierowane do urzędu. Swoją tożsamość mogą Państwo weryfikować np. poprzez bankowość elektroniczną. Dokumenty w formie elektronicznej mogą Państwo podpisywać również za pomocą specjalnie dedykowanej strony ministerialnej: https://www.gov.pl/web/gov/podpisz-dokument-elektronicznie-wykorzystaj-podpis-zaufany
 Umożliwi  to  szybszą  obsługę i  rozpatrzenie  Państwa wniosków  niż  w  przypadku komunikowania się w sposób tradycyjny, np. wysyłając dokumenty drogą pocztową. Pozwoli również na zminimalizowanie kosztów całego procesu.

Szczegółowe informacje oraz zasady naboru wniosków publikowane będą na bieżąco na stronie Powiatowego Urzędu Pracy w Radzyniu Podlaskim:  https://radzynpodlaski.praca.gov.pl

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 83 352 63 20 lub 83 352 63 19 oraz za pośrednictwem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Anna Ilczuk / Dyrektor PUP w Radzyniu Podlaskim

Ostatnio modyfikowany środa, 19 sierpień 2020 08:37

Zawarcie umów na przebudowę dróg powiatowych w gminie Komarówka Podlaska o łącznej długości ponad 10 kilometrów

Zawarcie umów na przebudowę dróg po…