Starosta Radzyński o inwestycjach na sesji Rady Gminy Ulan-Majorat

Przewodniczący Rady Gminy Ulan Majorat w trakcie przemowy Przewodniczący Rady Gminy Ulan Majorat w trakcie przemowy fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Wiadomości ze Starostwa

27. stycznia br. Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski uczestniczył w sesji Rady Gminy Ulan-Majorat. W swoim wystąpieniu podziękował Radzie oraz Wójtowi za wspólnie zrealizowane inwestycje oraz poinformował o zamierzeniach na obecny rok i najbliższe lata.

- Ponieważ jestem na sesji Rady Gminy pierwszy raz w tym roku, chciałbym zacząć od podziękowania za współpracę w roku ubiegłym – mówił Szczepan Niebrzegowski. – Może nie wszystko udało nam się zrealizować z tych rzeczy, które zamierzaliśmy, niemniej jednak wiele przedsięwzięć związanych z kulturą i sportem przeprowadziliśmy. Myślę, że w 2020 roku przejdziemy do inwestycji, które nas najbardziej interesują, czyli do infrastruktury drogowej. Pan wójt jest przeze mnie informowany na bieżąco o planach tych inwestycji. Uzgadniamy zarówno cele jak i metody ich realizacji. Projekt drogowy: Paskudy – Gąsiory – do granicy z powiatem łukowskim będzie realizowany w bieżącym roku. Wykonamy również projekt drogowy: Główne – Stok. Już w tym roku złożymy wnioski na projekt, który dotyka naszej gminy, czyli: Białka – Płudy – Główne. Jeżeli te dwie inwestycje uda się zrealizować to stworzymy ciąg drogowy, który połączy Via Carpatię, poprzez teren naszej gminy z drogą K63 – zakończył Starosta Powiatowy.

Radna z miejscowości Paskudy, Elżbieta Paskudzka podziękowała Staroście za rozpoczęcie pracy nad budową drogi Paskudy – powiat łukowski, ponieważ, jak zauważyła, jest to krótsza trasa łącząca dwa miasta powiatowe.

Tekst i zdjęcia: Michał Maliszewski

Ostatnio modyfikowany środa, 19 sierpień 2020 07:15

Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskieg…