Ikona BIP

BIP

Ikona zmniejsz rozmiar tekstu Ikona standardowy rozmiar tekstu Ikona zwiększ rozmiar tekstu

Rozmiar tekstu

Ikona zmień kontrast

Kontrast

27 wrzesień 2020

Spotkanie Noworoczne w Gminie Borki

Uczestnicy spotkania noworocznego w Gminie Borki Uczestnicy spotkania noworocznego w Gminie Borki fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Wiadomości ze Starostwa
Czytaj 676 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

27. stycznia br. w Domu Ludowym w miejscowości Sitno Wójt Gminy Borki Radosław Sałata zorganizował Spotkanie Noworoczne.

Wydarzenie to było czasem podsumowań pracy kulturalnej i inwestycyjnej Gminy Borki. Nie zabrakło kolęd w wykonaniu: Wójta, Gminnej Rady Seniorów, Koła Gospodyń Wiejskich z Sitna, grupy śpiewaczej „Pod zielonym dębem” z Woli Osowińskiej, zespołu z Nowin, KGW „Jutrzenka” z Woli Chomejowej, KGW „Osowianki” z Osowna, KGW „Paprocie” z Krasewa, KGW z Tchórzewa Wsi oraz chóru parafialnego „Ave Maria”. W wydarzeniu wziął udział Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski wraz z Wicestarostą Michałem Zającem.

Podczas Spotkania Noworocznego Wójt Gminy Borki Radosław Sałata uhonorował wszystkich aktywnie działających mieszkańców na rzecz sportu i kultury. - Chcemy oprócz śpiewu i zabawy podsumować stary rok oraz podziękować wszystkim osobom aktywnym na rzecz kultury i sportu. Rok 2019 był dla gminy bardzo owocny. Zakończyliśmy realizację starych projektów i pozyskaliśmy ponad 20 milionów złotych na nowe – mówił Wójt Gminy Borki.

Głos zabrał również Starosta Radzyński. – Chciałbym serdecznie podziękować za to, co w roku 2019 udało nam się wspólnie zrealizować. Myślę, że słowa sprzed roku, które wygłosiłem tutaj o współpracy i wzajemnym pomaganiu autentycznie znalazły swój wyraz w przedsięwzięciach. Dożynki gminno-powiatowe, które były w Państwa Gminie, niedaleko stąd, naprawdę zapadły w naszych sercach bardzo głęboko. Na każdym spotkaniu z wicepremierem Jackiem Sasinem słyszę słowa uznania gdy wspomina nasze dożynki. Mówi, że nigdzie nie widział takich bryczek jak w Woli Osowińskiej. Chciałbym podziękować Państwu za prezentację ludowości, zespołów i tych bryczek – mówił Szczepan Niebrzegowski.

 

Tekst i zdjęcia: Michał Maliszewski

Ostatnio modyfikowany wtorek, 18 sierpień 2020 11:31

Najczęściej czytane

Za nami Powiatowy Samorządowy Turniej Strzelecki

Za nami Powiatowy Samorządowy Turni…

25 Wrz 2020 Powiat wspiera

Poznaję miejsca pamięci Powiatu Radzyńskiego
Zaproszenie na XXIV sesję Rady Powiatu - 29.09.2020

Zaproszenie na XXIV sesję Rady Powi…

24 Wrz 2020 Ogłoszenia/Komunikaty

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu