VII Noworoczna Gala Akordeonowa Arti Sentemo

Koncert Arti Sentemo Koncert Arti Sentemo fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Wiadomości
Czytaj 1965 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

4 stycznia br. w sobotę o godzinie 17.00 w sali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II obyła się kolejna edycja Noworocznej Gali Akordeonowej. Na scenie wystąpiła radzyńska orkiestra Arti Sentemo, której przewodzi jej założyciel i dyrygent Zbigniew Czuryło. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski.

Tegoroczna edycja gali zgromadziła największą liczbę słuchaczy, co pokazuje jak z roku na rok radzyńska orkiestra rośnie w siłę. Prawie trzygodzinny koncert rozpoczął się tradycyjną polską kolędą pt. „Wśród nocnej ciszy”. Przed występem został otworzony teledysk do utworu Czesława Mozila, do którego autor zaprosił radzyńską orkiestrę. W wydarzeniu uczestniczyli: Poseł na Sejm RP Dariusz Stefaniuk, Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk, Przedstawiciel Marszałka Województwa Lubelskiego Dariusz Litwiniuk, Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk, Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski wraz z zastępcą Michałem Zającem, Przewodniczący Rady Miasta Adam Adamski, Wójt Gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek wraz z zastępcą Anną Grochołą, Wójt Gminy Ulan Majorat Jarosław Koczkodaj, Wójt Gminy Borki Radosław Sałata. Na galę akordeonową przybyli słuchacze z: Łukowa, Międzyrzeca Podlaskiego, Białej Podlaskiej, Lublina, Łodzi, Warszawy oraz powiatu radzyńskiego. 

Koncert został podzielony na trzy części. Na początku orkiestra wykonała pieśni patriotyczne i kolędy. W drugiej części zagrano utwory muzyki poważnej. Na koniec grupa pod przewodnictwem dyrygenta Zbigniewa Czuryły zagrała utwory muzyki rozrywkowej i znane przeboje wielkiego ekranu. Podczas gali zaprezentowano 9 premierowych utworów. Nie zabrakło również piosenki zespołu Queen – Bohemian Rhapsody, za co orkiestra otrzymała owacje na stojąco.   

Na zakończenie orkiestra Arti Sentemo otrzymała gratulacje i podziękowania ze strony władz samorządowych – jak obcujemy z tak piękną sztuką to nie obawiamy się o przyszłość kultury, parafrazując znany polski film – powiedział Starosta Szczepan Niebrzegowski. W imieniu samorządów Powiatu Radzyńskiego chciałbym podziękować za tę piękną ucztę i poprosić o dokładkę – pan dyrektor zauważył, że dziś jest nas więcej niż kiedykolwiek – ja wierzę, że za rok przybędziemy jeszcze liczniej, bo muzyka łagodzi obyczaje, muzyka łączy. Kiedyś powiedziałem, że dla dowolnych dwóch ułamków można znaleźć wspólny mianownik. Naszym wspólnym mianownikiem dzisiaj  jest kultura i muzyka. Cieszę się bardzo, że samorządy Powiatu Radzyńskiego, miasta, gmin skupiły się we wspólnej pracy dla mieszkańców i gości. Dziękuję i gratuluję a korzystając z tego, że jestem przy głosie chciałbym życzyć wszystkim państwu do siego roku - zakończył Starosta.

Tekst i zdjęcia: Michał Maliszewski

Ostatnio modyfikowany wtorek, 18 sierpień 2020 11:34
Więcej z kategorii: Misje Gospodarcze 2020 »

Najczęściej czytane

Wspólnie dla przyrody - "Sprzątamy las wokół nas"

Wspólnie dla przyrody - "Sprzą…

24 Kwi 2024 Powiat wspiera

25 kwietnia na terenie powiatu radzyńskiego odbędą się Ćwiczenia Ratowniczo – Gaśnicze – „RADZYŃ 2024”

25 kwietnia na terenie powiatu radz…

23 Kwi 2024 Ogłoszenia/Komunikaty

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu