Ponad 23 miliony złotych dla Powiatu Radzyńskiego na dwie bardzo ważne inwestycje drogowe

Podpisanie umowy w LUW Podpisanie umowy w LUW
Opublikowane w Wiadomości ze Starostwa
Czytaj 728 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

Powiat Radzyński skorzystał na najnowszej edycji Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, otrzymując ponad 23 miliony złotych na remonty dróg, zyskując miano największego beneficjenta. Środki te zostaną przeznaczone na dwa projekty: pierwszy to przebudowa drogi 1233L od Ustrzeszy przez Lisiowólkę do Ostrówek, a drugi to odcinek DP 1202L od Kąkolewnicy przez Polskowolę do Brzozowicy Dużej.

Na tych dwóch odcinkach zostanie poszerzona droga do szerokości sześciu metrów i wykonane zostanie pobocze bitumiczne oraz oświetlone przejścia dla pieszych. Dzięki temu programowi, 70% kosztów pokrywa budżet państwa, a pozostałe 30% dzielone jest między samorząd powiatowy i gminny.

Odbiór symbolicznych czeków odbył się wczoraj (14.11) w magistracie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Powiat Radzyński reprezentowali: Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, Wicestarosta Michał Zając oraz Skarbnik Justyna Sałaj. W ceremonii uczestniczył Wojewoda Lubelski Lech Sprawka oraz Wicewojewodowie: Robert Gmitruczuk i Bolesław Gzik.

Wyrażamy ogromną wdzięczność Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, Ministrowi Jackowi Sasinowi oraz Parlamentarzystom: Dariuszowi Stefaniukowi oraz Grzegorzowi Biereckiemu za ogromne wsparcie finansowe w tych jakże ważnych dla naszych samorządów inwestycjach. Składamy również podziękowania za udzielone dofinansowanie na ręce Wojewody Lubelskiego Lecha Sprawki oraz jego zastępców: Roberta Gmitruczuka i Bolesława Gzika.

fot. Katarzyna Link/LUW

 

Ostatnio modyfikowany środa, 22 listopad 2023 10:17

Najczęściej czytane

Życzenia z okazji Dnia Ojca

Życzenia z okazji Dnia Ojca

23 Cze 2024 Powiat wspiera

Komunikat w sprawie przydatności wody do spożycia- Wohyń

Komunikat w sprawie przydatności wo…

21 Cze 2024 Ogłoszenia/Komunikaty

Jak zapewnić sobie bezpieczeństwo w czasie wakacyjnego urlopu?

Jak zapewnić sobie bezpieczeństwo w…

21 Cze 2024 Ogłoszenia/Komunikaty

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu