Spotkanie w siedzibie Polskiej Grupy Energetycznej S.A. w kwestii nowego Branżowego Centrum Umiejętności w Radzyniu Podlaskim

Wspólne zdjęcie Wspólne zdjęcie
Opublikowane w Wiadomości ze Starostwa
Czytaj 521 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

23 października 2023 r. w Warszawie odbyło się spotkanie dotyczące innowacyjnego projektu na terenie Radzynia Podlaskiego. Wicestarosta Radzyński, Michał Zając oraz dr Grażyna Dzida, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim, reprezentowali Powiat Radzyński i placówkę edukacyjną.

Celem spotkania było omówienie postępów prac nad powstającym Branżowym Centrum Umiejętności (BCU) specjalizującym się w dziedzinie elektryki. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele czołowych instytucji w Polsce - Polskiej Grupy Energetycznej S.A., Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych oraz Politechniki Lubelskiej. Dzięki takim synergicznym działaniom możliwe jest połączenie nauki z praktyką oraz przemysłem.

Podczas spotkania omówiono aktualne etapy realizacji projektu oraz plany na najbliższe miesiące. Z zadowoleniem zaznaczono, że prace nad BCU postępują zgodnie z założonym harmonogramem.

Branżowe Centrum Umiejętności będzie miało na celu podniesienie kwalifikacji zawodowych elektryków, nie tylko z regionu, ale także z całego kraju. Od 2024 roku specjaliści z terenu całej Polski będą mogli korzystać z nowoczesnego sprzętu oraz metod nauczania w ZSP w Radzyniu Podlaskim, aby podnieść swoje umiejętności i stać się bardziej konkurencyjnymi na rynku pracy.

Wicestarosta Zając podkreślił:  - Jestem przekonany, że dzięki współpracy z tak prestiżowymi partnerami, jak PGE S.A. czy Politechnika Lubelska, Branżowe Centrum Umiejętności w Powiecie Radzyńskim stanie się ważnym ośrodkiem edukacyjnym dla branży energetycznej w Polsce.

Wspólne zdjęcie

Ostatnio modyfikowany wtorek, 24 październik 2023 10:21

Najczęściej czytane

Życzenia z okazji Dnia Ojca

Życzenia z okazji Dnia Ojca

23 Cze 2024 Powiat wspiera

Komunikat w sprawie przydatności wody do spożycia- Wohyń

Komunikat w sprawie przydatności wo…

21 Cze 2024 Ogłoszenia/Komunikaty

Jak zapewnić sobie bezpieczeństwo w czasie wakacyjnego urlopu?

Jak zapewnić sobie bezpieczeństwo w…

21 Cze 2024 Ogłoszenia/Komunikaty

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu