Sukces Powiatu Radzyńskiego: II miejsce w kategorii EKOpowiat

Otrzymane wyróżnienie Otrzymane wyróżnienie fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Wiadomości ze Starostwa
Czytaj 298 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

Z wielkim entuzjazmem i dumą odbieramy wieści o sukcesie Powiatu Radzyńskiego, który nie tylko stanął na podium konkursu „EKO Gmina”, organizowanego przez Kuriera Lubelskiego, ale również zajął imponujące drugie miejsce w kategorii EKOaktywny Powiat.

Konkurs, będący wspólnym przedsięwzięciem Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Kuriera Lubelskiego mający na celu docenić samorządy, które wdrażają skuteczne i innowacyjne działania na rzecz środowiska naturalnego.

Zobowiązanie do Ekologii

Wydarzenie to jest świadectwem eko-innowacyjności i zaangażowania Powiatu Radzyńskiego, który od dawna priorytetowo traktuje ochronę środowiska i zrównoważony rozwój. Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, Zarząd Powiatu Radzyńskiego, oraz cała Rada Powiatu wykazują niebywałą pasję i determinację w kierowaniu zmianami, które mają korzystny wpływ na ekologię regionu.

Starosta Niebrzegowski, wyrażając swoją radość i dumę, podkreślił również, że taki sukces był możliwy dzięki zaangażowaniu i współpracy wszystkich instytucji powiatu oraz samych mieszkańców.

Inicjatywy i Rozwój

Podczas gali zwrócono uwagę na różnorodność inicjatyw ekologicznych oraz poziom zaangażowania gmin i powiatów w ich realizację. Powiat Radzyński został doceniony za promowanie ekologicznych postaw wśród społeczności lokalnej. Działania takie jak inwestycje w odnawialne źródła energii, czy wspieranie programów mających na celu poprawę jakości powietrza, zdobyły uznanie jury i pozwoliły Powiatowi Radzyńskiemu zdobyć to prestiżowe wyróżnienie.

Przyszłość Ekologiczna

Sukces w kategorii EKOaktywny Powiat jest dowodem na to, że długofalowe i konsekwentne działania na rzecz ekologii przynoszą wymierne korzyści. Powiat Radzyński, pod wodzą Starosty Niebrzegowskiego oraz całego zarządu, będzie nadal inspirować swoją społeczność do dbania o środowisko naturalne, oraz będzie kontynuować działania mające na celu ochronę i zachowanie przyrody dla przyszłych pokoleń.

Nagroda ta, została wręczona na uroczystej gali 26 września br. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie. Odebrał ją Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski przy asyście Wicestarosty Michała Zająca.

Wywiad

Tabela

Fot. Łukasz Kaczanowski, Kurier Lubelski, Michał Maliszewski

Ostatnio modyfikowany piątek, 29 wrzesień 2023 12:35

Najczęściej czytane

Ogłoszenie o naborze na partnera ZSP

Ogłoszenie o naborze na partnera ZS…

04 Mar 2024 Ogłoszenia/Komunikaty

Odważni i Niezłomni: Dni Żołnierzy Wyklętych
Kolejny krok w zakresie budowy budynku Urzędu Skarbowego

Kolejny krok w zakresie budowy budy…

01 Mar 2024 Wiadomości ze Starostwa

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu