Biwak Harcerski "Idzie Rak Nieborak" w Wohyniu

Harcerze Harcerze fot. A. Zabielska, M. Bobruk
Opublikowane w Powiat wspiera
Czytaj 348 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

22-24 września w malowniczym Wohyniu miała miejsce wyjątkowa impreza harcerska pod hasłem „Idzie rak nieborak”. To wydarzenie zgromadziło drużyny I Szczepu Harcerskiego „Infinity” im. hm. M. Stagrowskiego z Radzynia Podlaskiego, które przez trzy dni miały okazję uczestniczyć w różnorodnych aktywnościach, budując ducha przyjaźni i współpracy.

Uroczyste rozpoczęcie

W piątek biwak oficjalnie rozpoczął uroczysty apel na dziedzińcu Pałacu Potockich. Podczas tego uroczystego momentu harcerze odebrali odznaki „Mocne Ogniwo” w uznaniu za ich wyróżniającą pracę i zaangażowanie w promowanie idei harcerskich w roku harcerskim 2022/2023. Wyróżnione zuchy również otrzymały nagrody za udział w konkursie czytelniczo-plastycznym „Przygody Antka Cwaniaka”.

Pełen przygód program

Po ceremonii otwarcia, uczestnicy udali się do Wohynia. Tego dnia mieli także okazję wziąć udział w uroczystym ognisku. Sobota była dniem pełnym emocji – harcerze uczestniczyli w grze terenowej śladem uciekiniera – raka z herbu Wohynia, brali udział w zajęciach rekreacyjno-sportowych oraz uczestniczyli w uroczystej kolacji, na której gościem specjalnym był Leszek Czarny ze swoim dworem. Dla starszych harcerzy dzień zakończył się refleksyjnym ogniobraniem.

Warsztaty i podsumowanie

Niedziela była czasem na warsztaty krajoznawcze oraz quiz wiedzy o Wohyniu, które stanowiły podsumowanie pełnego wrażeń biwaku. Organizatorzy oraz uczestnicy dziękują Panu Wójtowi Gminy Wohyń, Tomaszowi Jurkiewiczowi oraz Pani Dyrektor Zespołu Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu, Annie Kowalczyk za życzliwość i serdeczne przyjęcie.

Podziękowania i dofinansowanie

Niezapomnianych wrażeń uczestnikom dostarczyła grupa programowa, w skład której weszły: Martyna Muniowska, Iga Kowalska, Maja Grochowska, Katarzyna Krasuska, Dominika Sawicka, oraz Wiktoria Wardziak. Biwak odbył się przy wsparciu finansowym, będąc częścią realizacji umowy w zakresie turystyki i krajoznawstwa, we współpracy z Powiatem Radzyńskim.

To wydarzenie to nie tylko czas pełen atrakcji, ale również moment budowania więzi między harcerzami oraz promowanie idei harcerskich. Wszyscy uczestnicy wrócili bogatsi o nowe doświadczenia, umiejętności oraz przyjaźnie, a wspomnienia z tego wyjątkowego biwaku zostaną z nimi na zawsze.

fot. A. Zabielska, M. Bobruk  

Ostatnio modyfikowany piątek, 29 wrzesień 2023 08:58
Więcej z kategorii: XII Dni z Aniołami »

Najczęściej czytane

Ogłoszenie o naborze na partnera ZSP

Ogłoszenie o naborze na partnera ZS…

04 Mar 2024 Ogłoszenia/Komunikaty

Odważni i Niezłomni: Dni Żołnierzy Wyklętych
Kolejny krok w zakresie budowy budynku Urzędu Skarbowego

Kolejny krok w zakresie budowy budy…

01 Mar 2024 Wiadomości ze Starostwa

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu