Policja świętuje 104 lata istnienia: Wyróżnienia i awanse dla funkcjonariuszy

Zdjęcie wykonane podczas Święta Policji w Radzyniu Podlaskim Zdjęcie wykonane podczas Święta Policji w Radzyniu Podlaskim Tomasz Frączek
Opublikowane w Powiat wspiera
Czytaj 505 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

Polska Policja obchodzi w tym roku 104. rocznicę swojego powstania. 24 lipca jest ważną datą dla wszystkich funkcjonariuszy, ponieważ właśnie tego dnia w 1919 roku utworzono Policję Państwową, która miała dbać o bezpieczeństwo i porządek publiczny w II Rzeczypospolitej. Aby upamiętnić to wydarzenie, policjanci z Radzynia Podlaskiego uczcili swoje święto w miniony piątek, 7 lipca.

W uroczystości wzięli udział: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie, inspektor Jerzy Czebreszuk, Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk, Starosta Powiatu Radzyńskiego Szczepan Niebrzegowski, Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski Jerzy Rębek oraz przedstawiciele samorządów i innych służb działających na terenie powiatu radzyńskiego.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku inspektorowi Jerzemu Czebreszukowi przez dowódcę uroczystości, nadkomisarza Krzysztofa Jonasza. Następnie Komendant Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim inspektor Zbigniew Krzos powitał zaproszonych gości, podziękował funkcjonariuszom za ich służbę, pogratulował wyróżnionym i nominowanym policjantom, życząc im dalszej wytrwałości oraz dziękując za ich zaangażowanie w służbę.

W trakcie uroczystości awansowano łącznie 27 policjantów, w tym 4 przed terminem. Awans otrzymało 21 funkcjonariuszy w korpusie aspirantów i 6 w korpusie podoficerów.

Podczas obchodów Święta Policji, Zarząd Główny NSZZ Policjantów uhonorował funkcjonariuszy z radzyńskiej jednostki. Trzech policjantów otrzymało medale i odznaczenia związkowe z rąk Wiceprzewodniczącego NSZZ Policjantów w Lublinie starszego aspiranta Krzysztofa Adamskiego, przy udziale Przewodniczącego Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim aspiranta Piotra Woszczaka.

Po wręczeniu awansów głos zabrał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie inspektor Jerzy Czebreszuk, który pogratulował wszystkim wyróżnionym i nominowanym policjantom, życząc im dalszej wytrwałości oraz dziękując za ich osiągnięcia i zaangażowanie w służbie.

Głos zabrał również Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski. Wyraził on swoje uznanie i wdzięczność wobec policjantów za ich codzienną służbę oraz zaangażowanie w utrzymanie porządku i bezpieczeństwa na terenie powiatu. Starosta podkreślił znaczenie bliskiej współpracy między Policją a samorządem w tworzeniu harmonijnego i bezpiecznego środowiska dla mieszkańców. W swojej wypowiedzi Szczepan Niebrzegowski złożył także serdeczne gratulacje wszystkim wyróżnionym funkcjonariuszom oraz życzył im dalszych sukcesów w służbie dla społeczności lokalnej.

Również inni zaproszeni goście przekazali gratulacje wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji, podziękowali im za pomoc niesioną mieszkańcom powiatu.

Ostatnio modyfikowany wtorek, 11 lipiec 2023 11:06

Najczęściej czytane

Ogłoszenie o naborze na partnera ZSP

Ogłoszenie o naborze na partnera ZS…

04 Mar 2024 Ogłoszenia/Komunikaty

Odważni i Niezłomni: Dni Żołnierzy Wyklętych
Kolejny krok w zakresie budowy budynku Urzędu Skarbowego

Kolejny krok w zakresie budowy budy…

01 Mar 2024 Wiadomości ze Starostwa

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu