Mistrzostwa Polski Taekwon-Do Juniorów i Młodzieżowców w Radzyniu Podlaskim 2023

Radzyńska drużyna Taekwon-Do z Trenerem i Starostą Radzyńskim Radzyńska drużyna Taekwon-Do z Trenerem i Starostą Radzyńskim fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Powiat wspiera
Czytaj 870 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

20-21 maja 2023 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim odbyły się Mistrzostwa Polski Taekwon-Do Juniorów i Młodzieżowców, które zgromadziły najlepszych zawodników z całego kraju. To ważne wydarzenie sportowe, które przyciągnęło liczne grono miłośników tej sztuki walki. Organizatorem mistrzostw było Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-Do pod przewodnictwem Łukasza Ciężkiego. Wydarzenie otrzymało honorowy patronat Starosty Radzyńskiego oraz wsparcie finansowe Powiatu Radzyńskiego.

Mistrzostwa Polski Taekwon-do Juniorów i Młodzieżowców w Radzyniu Podlaskim trwały przez dwa intensywne dni pełne emocji i sportowej rywalizacji. Nasi radzyńscy zawodnicy dali z siebie wszystko, co przełożyło się na imponujące rezultaty. W sumie zdobyliśmy 11 medali, które świadczą o wysokiej jakości szkolenia i zaangażowaniu sportowców oraz trenerów.

Najbardziej utytułowanym zawodnikiem mistrzostw okazał się Jakub Cieślak, który zdobył złoty medal w walkach do 75 kg Juniorów. Dodatkowo, wywalczył dwa srebrne medale w technikach specjalnych w kategorii juniora i młodzieżowca. To imponujące osiągnięcie, które świadczy o jego niezwykłej determinacji i umiejętnościach.

Również Alina Kaznadziej świetnie zaprezentowała się na tych zawodach, zdobywając dwa srebrne medale w walkach juniorek do 60 kg oraz w testach siły. Dodatkowo, wywalczyła brązowy medal w indywidualnych układach stopni i mistrzowskich młodzieżowców oraz w walkach do 62 kg młodzieżowców. Jej wysiłek i zaangażowanie zostały docenione przez wszystkich obecnych na mistrzostwach.

Zuzanna Mierkiewicz również może być dumna ze swoich osiągnięć. Zdobyła złoty medal w walkach młodzieżowców do 56 kg oraz brąz w walkach juniorek do 55 kg. Jej determinacja i umiejętności znalazły uznanie w oczach sędziów i publiczności.

Bartosz Chadaj zdobył brązowy medal w indywidualnych testach siły juniorów, a Julia Syta zdobyła srebrny medal w indywidualnych walkach juniorek do 45 kg. Michał Cieślak otrzymał brązowy medal w indywidualnych układach stopni mistrzowskich juniorów.

Nie można zapomnieć również o świetnych występach Eweliny Andryszczyk, Karola Szweda, Oliwii Wlizło oraz Bartosza Więcha, którzy mimo braku medali, zaprezentowali się na wysokim poziomie i wzbogacili atmosferę zawodów swoją obecnością.

- Chciałbym z tego miejsca pogratulować wszystkim, a w szczególności zwycięzcom. Chcę również podziękować trenerom i organizatorom na ręce Prezesa Związku Taekwon-Do ITF Tadeusza Łobody i Prezesa Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon–Do Łukasza Ciężkiego, którzy wzięli na siebie dużą część organizacyjną. Chcę również podziękować gospodarzowi tego obiektu, Pani Dyrektor Grażynie Dzidzie za przyjęcie. Zapraszam Was do pięknego Radzynia Podlaskiego. Przyjeżdżajcie tu nie tylko na sportową rywalizację, ale również by turystycznie zwiedzać nasze piękne miasto i powiat, a uwierzcie mi, dojedziecie tutaj po dobrych drogach – uroczyście zamykając mistrzostwa dodał Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski.

Wydarzenie to nie tylko umocniło pozycję Radzynia Podlaskiego, jako ważnego ośrodka sportowego w regionie, ale także potwierdziło wysoką jakość szkolenia i poziom naszych zawodników.

Gratulujemy wszystkim medalistom i życzymy dalszych sukcesów w przyszłych zawodach!

Ostatnio modyfikowany poniedziałek, 22 maj 2023 12:22