Wieczornica upamiętniająca wielkiego patrona szkoły

Scena z Wieczornicy Scena z Wieczornicy fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Powiat wspiera
Czytaj 534 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

W niedzielę, 14 maja uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Radzyniu Podlaskim po raz piętnasty zorganizowali wieczornicę upamiętniającą postać i przesłanie papieża Jana Pawła II, który jest patronem szkoły. Współorganizatorem wydarzenia była parafia Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim. Wieczornica miała na celu przekazanie zebranej społeczności dziedzictwa duchowego Ojca Świętego. 

Podczas wydarzenia, ks. kan. Jarosław Sutryk, proboszcz Sanktuarium MBNP, wyraził swoją wdzięczność dyrekcji i pedagogom z ZSP za kontynuowanie dziedzictwa Jana Pawła II poprzez wpisanie jego myśli, przesłania i duchowego testamentu w program edukacyjny szkoły. Wieczornica była okazją do spojrzenia na życie i nauczanie papieża Jana Pawła II z perspektywy nieba. W wydarzeniu wziął udział Wicestarosta Radzyński Michał Zając.

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych, Grażyna Dzida, podkreśliła, że wieczornica jest istotnym elementem w nauczaniu szkoły. Hasłem tegorocznej wieczornicy była "Miłość bez granic". Odzwierciedlało to podkreślane przez Jana Pawła II znaczenie miłości w codziennym życiu i troskę o drugiego człowieka. Wartości te są również obecne w programie wychowawczym szkoły.

Ks. kan. dr Grzegorz Stolarski, delegat biskupa i opiekun Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, skierował do młodzieży słowa zachęty, by pozostawać blisko Ojca Świętego, ponieważ w jego obecności zdarzają się cuda. Zarówno duchowni, jak i samorządowcy wyrazili wdzięczność za organizację wieczornicy.

Podczas uroczystości wręczono nagrody i dyplomy laureatom konkursów papieskich, literackich i recytatorskich, a także podziękowano nauczycielom za ich zaangażowanie w przygotowanie uczniów.

Goście wieczornicy zostali poczęstowani pyszną kawą i deserem przygotowanymi przez uczniów klas gastronomicznych szkoły. Jak co roku, na stołach nie mogło zabraknąć papieskich kremówek, które stały się tradycyjnym daniem tego wieczoru.

 

Ostatnio modyfikowany wtorek, 16 maj 2023 09:36

Najczęściej czytane

Życzenia z okazji Dnia Ojca

Życzenia z okazji Dnia Ojca

23 Cze 2024 Powiat wspiera

Komunikat w sprawie przydatności wody do spożycia- Wohyń

Komunikat w sprawie przydatności wo…

21 Cze 2024 Ogłoszenia/Komunikaty

Jak zapewnić sobie bezpieczeństwo w czasie wakacyjnego urlopu?

Jak zapewnić sobie bezpieczeństwo w…

21 Cze 2024 Ogłoszenia/Komunikaty

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu