Kolejna akcja honorowego poboru krwi Drużyny K Radzyń Podlaski za nami!

Autobus do poboru krwi Autobus do poboru krwi Drużyna K
Opublikowane w Powiat wspiera

Akcja zakończyła się sukcesem! Zarejestrowało się 27 osób. Krew oddało 20 osób, w tym 15 po raz pierwszy! Radość jest tym większa, że w akcji wzięła też udział młodzież, uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej. Ten dzień pozostanie w pamięci dzięki wyjątkowej dacie, bowiem 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tow ielki zaszczyt pomagać innym, dając im cząstkę siebie. Cieszymy się, że wśród ludzi istnieje świadomość jak wielką moc ma ratowanie zdrowia i życia ludzkiego poprzez oddawanie krwi.

Akcja była wyjątkowa również dlatego, że wzięli w niej udział goście specjalni. Wspaniały przykład bycia bohaterem w codzienności dał dla społeczności powiatu radzyńskiego Wicestarosta Michał Zając oraz Wójt Gminy Borki Radosław Sałata. Dziękujemy! Na akcji byli również obecni pracownicy Urzędu Gminy Borki oraz Urzędu Gminy Radzyń Podlaski, a także członkowie Drużyny K Radzyń Podlaski. To piękne, gdy zas łowami idą czyny! Brawo!

Naa kcję przybył też nasz Bohater K. Krwiodawcy na własne oczy mogli zobaczyć jak wygląda szczęśliwy człowiek, który swoją moc czerpie z oddawania krwi, czyli ratowania życia innych ludzi. A jak wiemy każdy kiedyś może jej potrzebować. Z tej okazji można było także wykonać pamiątkowe zdjęcia z Bohaterem.

Dziękujemy, że swoim patronatem objął akcję poboru krwi Drużyny K Radzyń Podlaski Szczepan Niebrzegowski – Starosta Radzyński oraz ppłk. rez. dr Radosław Sałata - Wójt Gminy Borki.

Członkowie Drużyny K