3 gwiazdki dla Punktu Informacji Turystycznej

Zdjęcie grupowe: XII Lubelska Gala Turystyki Zdjęcie grupowe: XII Lubelska Gala Turystyki Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna
Opublikowane w Wiadomości ze Starostwa
Czytaj 525 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

Punkt Informacji Turystyczno-Kulturowej w Radzyniu Podlaskim otrzymał 3-gwiazdkowy Certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej.

Uroczyste wręczenie certyfikatów nastąpiło podczas XII Lubelskiej Gali Turystyki, 27 października w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Organizatorem gali była Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna i Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Certyfikowany punkt informacji turystycznej jest członkiem Forum Informacji Turystycznej, dzięki czemu może brać udział w pracach nad rozwojem turystyki w kraju.

Punkt Informacji Turystyczno-Kulturowej w Radzyniu Podlaskim jest prowadzony we współpracy samorządów Powiatu Radzyńskiego i miasta Radzyń Podlaski. Obsługę turystów od poniedziałku do piątku zapewnia Starostwo Powiatowe, a w weekendy Radzyński Ośrodek Kultury, dzięki czemu jesteśmy dostępni dla turystów 7 dni w tygodniu w sezonie turystycznym od kwietnia do końca października. Poza sezonem turystów przyjmujemy w Starostwie Powiatowym w Radzyniu Podlaskim.

Punkt Informacji Turystyczno-Kulturowej w Radzyniu Podlaskim funkcjonuje od 2011 roku. Pierwszy certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej otrzymał w 2013 r. - z jedną gwiazdką. W latach 2015 i 2018 POT przyznał nam dwie gwiazdki. W tym roku odebraliśmy certyfikat z trzema gwiazdkami. Jest to potwierdzenie wysokiego standardu obsługi turystów i funkcjonowania w krajowej sieci certyfikowanych jednostek informacji turystycznej.

fot. LROT

 

Ostatnio modyfikowany czwartek, 03 listopad 2022 09:22

Najczęściej czytane

Kolejny krok w zakresie budowy budynku Urzędu Skarbowego

Kolejny krok w zakresie budowy budy…

01 Mar 2024 Wiadomości ze Starostwa

Kwalifikacja wojskowa na terenie powiatu radzyńskiego

Kwalifikacja wojskowa na terenie po…

29 Lut 2024 Ogłoszenia/Komunikaty

Uchwała Nr 54/24 Zarządu Powiatu Radzyńskiego z dnia 28 lutego 2024 roku w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Radzyniu Podlaskim

Uchwała Nr 54/24 Zarządu Powiatu Ra…

28 Lut 2024 Ogłoszenia/Komunikaty

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu