Szpital modernizuje przychodnię

Opublikowane w Wiadomości ze Starostwa

Dzisiaj (20.09.2022 r.) w Starostwie Powiatowym została zawarta umowa na modernizację segmentu budynku szpitala, w którym znajduje się rejestracja i poradnie specjalistyczne.

W zakres inwestycji wchodzi modernizacja:

• istniejących pomieszczeń wraz z dostosowaniem do obowiązujących norm i standardów;

• uzyskanie dodatkowej powierzchni pod rejestrację pacjentów;

• utworzenie szybkiej drogi pacjenta do rejestracji, poradni oraz pracowni MRI (rezonansu magnetycznego) poprzez dobudowę windy zewnętrznej;

• wyposażenie pomieszczeń;

• wymiana lamp na energooszczędne LED.

Modernizacja  poprawi dostępność oraz bezpieczeństwo pacjentów i personelu.

Wartość umowna inwestycji wynosi 5 269 000 zł. Będzie ona dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 4 250 000 zł. Pozostałe środki w kwocie 1 019 000 zł z budżetu powiatu radzyńskiego.

Termin realizacji umowy wynosi 16 miesięcy od dnia jej podpisania.

Umowę podpisali:

1. Szczepan Niebrzegowski – Starosta Radzyński,

2. Michał Zając – Wicestarosta Radzyński,

3. Marek Blicharz – Skarbnik Powiatu Radzyńskiego,

4. Robert Strojek – właściciel firmy Atlantik z Radzynia Polskiego – wykonawca umowy.

Na podpisaniu umów obecni byli: Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk, członkowie Zarządu Powiatu Radzyńskiego: Jerzy Bednarczyk, Grzegorz Kowalczyk, Witold Korulczyk oraz reprezentanci SP ZOZ: dr n. med. Robert Węgłowski  - p.o. Zastępcy Dyrektora ds. Medycznych i Jarosław Sosnowski - Zastępca Dyrektora ds. Administracyjno Technicznych.

Ostatnio modyfikowany środa, 26 październik 2022 09:35

Zawarcie umów na przebudowę dróg powiatowych w gminie Komarówka Podlaska o łącznej długości ponad 10 kilometrów

Zawarcie umów na przebudowę dróg po…

28 Mar 2024 Wiadomości ze Starostwa