Dożynki Gminy Borki 2022 w Nowinach

Delegacja na przyczepie Delegacja na przyczepie GOKiS Borki
Opublikowane w Powiat wspiera

W minioną niedzielę, 21 sierpnia 2022 r. odbyły się Dożynki Gminy Borki. W tym roku gospodarzem uroczystości było sołectwo Nowiny.

Święto Plonów rozpoczęła Msza Święta sprawowana przez Ks. Kanonika Henryka Ocha oraz Ks. Kanonika Stefana Kurianowicza Proboszcza Parafii Narodzenia NMP w Woli Osowińskiej.

Po liturgii korowód dożynkowy przejechał na teren placu boiska przy remizie OSP w Nowinach. W dalszej części uroczystości Starostowie Dożynek Aneta i Radosław Bącik przekazali Wójtowi Gminy Borki Radosławowi Sałacie chleb wypieczony z tegorocznej mąki, a jego kawałkami włodarz gminy rozdzielił i podał mieszkańcom i gościom. W uroczystości wziął udział Wicestarosta Radzyński Michał Zając, który jest mieszkańcem Gminy Borki pochodzącym ze wsi Nowiny.

Podczas uroczystości dożynkowych miało miejsce poświęcenie oraz odsłonięcie tablicy upamiętniającej 100-lecie powstania wsi Nowiny, które to ziemie ofiarowane żołnierzom walczącym o niepodległość RP zostały odłączone od Woli Osowińskiej tworząc nową miejscowość.

GOKiS Borki

Ostatnio modyfikowany piątek, 26 sierpień 2022 11:44