IX Noworoczna Gala Akordeonowa Arti Sentemo

Wspólne zdjęcie Wspólne zdjęcie fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Powiat wspiera

8 stycznia br. punkt 17.00 w sali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim wybrzmiała piękna akordeonowa muzyka młodych wykonawców pod batutą Zbigniewa Czuryły.

IX Noworoczna Gala Akordeonowa w wykonaniu kameralnej orkiestry Arti Sentemo zachwyciła piękną, różnorodną, zaaranżowaną na wysokim poziomie muzyką. Usłyszeliśmy najpiękniejsze polskie kolędy, utwory uznanych kompozytorów, muzykę filmową oraz rozrywkową. Wydarzenie zostało okraszone pięknymi wizualizacjami, które pozwoliły jeszcze bardziej dać się ponieść słyszanym dźwiękom.

Na noworoczną galę przybyli: Biskup siedlecki ks. Kazimierz Gurda, pasterz środowisk twórczych diecezji siedleckiej ks. Piotr Radzikowski, ks. prałat Roman Wiszniewski, Senator RP Grzegorz Bierecki, Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk, Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk, Kierownik delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Białej Podlaskiej Dariusz Litwiniuk, Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Ryszard Szczygieł. Patronami gali byli: Starosta Powiatu Radzyńskiego Szczepan Niebrzegowski ze swoim zastępcą Michałem Zającem, Burmistrz Jerzy Rębek, Wójt Gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek, Wójt Gminy Ulan Majorat Jarosław Koczkodaj, Wójt Gminy Borki Radosław Sałata, Wójt Gminy Wohyń Tomasz Jurkiewicz, Wójt Gminy Komarówka Podlaska Ireneusz Demianiuk. Partnerem wydarzenia było Województwo Lubelskie.

- Pragnę być wyrazicielem wszystkich tu zgromadzonych, przez ten czas dwóch godzin wielkiej radości i wielkiego przeżycia muzycznego. Wyrażam wdzięczność dyrektorowi i całemu zespołowi za to, że mogliśmy zakosztować tego piękna muzyki. Życzę, by w dalszym ciągu orkiestra się rozwijała, zdobywała nagrody, bo im się to po prostu należy – podsumował galę ksiądz biskup.

Wydarzenie zakończyło się owacjami na stojąco oraz potrójnym bisem.

IX Noworoczna Gala Akordeonowa Arti Sentemo została wsparta finansowo przez Powiat Radzyński.

Ostatnio modyfikowany poniedziałek, 10 styczeń 2022 13:13

Zawarcie umów na przebudowę dróg powiatowych w gminie Komarówka Podlaska o łącznej długości ponad 10 kilometrów

Zawarcie umów na przebudowę dróg po…

28 Mar 2024 Wiadomości ze Starostwa