Ikona BIP

Ikona zmniejsz rozmiar tekstu Ikona standardowy rozmiar tekstu Ikona zwiększ rozmiar tekstu

Ikona zmień kontrast

22 wrzesień 2020

Drogi Wiski - Walinna i Czemierniki zmodernizowane

Kategoria: Drogi

Powiat Radzyński wykonał modernizację drogi powiatowej nr 1072L na odcinku Walinna – Wiski. W ramach przebudowy tego ciągu drogowego wykonano nową nawierzchnię na długości 4,4 km z masy bitumicznej wzmocnionej kruszywem, warstwą wiążącą i warstwą ścieralną.

Wykonano również cztery zatoki autobusowe z kostki brukowej, przebudowano siedem przepustów oraz utwardzono kamieniem pobocza. Koszt – 2 628 028,50 zł., w tym środki z budżetu powiatu – 955 813,98 oraz dotacja Marszałka Województwa – 1 672 214,5 zł.

W miesiącach letnich Powiat Radzyński wykonał przebudowę drogi powiatowej nr 1246L w miejscowości Czemierniki o łącznej długości 1,22 km.

Na tym odcinku została wykonana nawierzchnia bitumiczna dwuwarstwowa. Również przebudowano i wykonano chodnik z kostki brukowej na długości 0,72 km, dwie zatoki postojowe, przebudowano zjazdy indywidualne oraz wykonano dwa przepusty. Łączna wartość inwestycji – 1 002 652,16 zł, środki powiatu – 364 664,59 zł dofinansowanie Marszałka Województwa – 637 987,57 zł.

Promocja tomiku poezji Marty Świć pt. „Złożona z kropli”
Z Pawłem Skibą w podroży po Tajlandii
II koncert XXXVII Dni Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim

II koncert XXXVII Dni Karola Lipińs…