19 luty 2020

AP

W sobotę, 8. lutego br. w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim rozegrano decydujące mecze amatorskiej ligi piłki nożnej organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radzyniu Podlaskim.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Starosty Radzyńskiego Szczepana Niebrzegowskiego.

Liga piłki nożnej rozpoczęła się w listopadzie. W rozgrywkach wzięło udział 8 drużyn, każda z nich rozegrała 18 meczów. Od początku ligi spotkania były emocjonujące i zacięte. W rezultacie końcowym Auto Spa wygrało 2:1 z PKP Gorzelnia. Chwilę później zawodnicy zwycięskiej drużyny wznieśli puchar otrzymany z rąk: Starosty Radzyńskiego Szczepana Niebrzegowskiego, Radnego Rady Miasta Radzyń Podlaski i Przewodniczącego Komisji Zdrowia i Kultury Fizycznej Jarosława Zaprzalskiego oraz Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Łukasza Włoszka.

Tabela końcowa:

1.

Auto Spa

2.

PKP Gorzelnia

3.

Rezerwy Realu

4.

Green Team

5.

Trupianka Trupy

6.

Wąs Team

7.

Płudzianka Płudy

8.

Wenus

-------

W nagrodach indywidualnych „Królem strzelców” został Łukasz Samociuk (Auto Spa), który zdobył 13 bramek, najlepszym zawodnikiem okrzyknięto Dominika Rycaja (Green Team), natomiast tytuł najlepszego bramkarza uzyskał Tomasz Krzyształowicz (Green Team).

Tagged under

W dniu 6 lutego 2020 r. Powiat Radzyński podpisał umowę z Samorządem Województwa Lubelskiego na dofinansowanie przebudowy drogi powiatowej Białka.

W imieniu Powiatu umowę podpisali: Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski oraz Wicestarosta Michał Zając przy kontrasygnacie Skarbnika Powiatu Marka Blicharza, Samorząd Województwa reprezentowali: Wicemarszałek Lubelski Michał Mulawa oraz Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed.

Projekt pod nazwą: Przebudowa drogi powiatowej nr 1229L na odcinku od drogi krajowej nr 19 - Białka o długości 1600 mb  jest dofinansowany z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, na operacje typu Budowa lub modernizacja dróg lokalnych w ramach poddziałania Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszeniem i rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii.

Przebudowa odcinka drogi obniży koszty transportu użytkowników ruchu drogowego, tym samym obniży koszty działalności gospodarczej i podniesie konkurencyjność regionu. Podwyższenie parametrów eksploatacyjnych odcinka drogi zwiększy dostępność do obszaru atrakcyjnego turystycznie oraz przyczyni się do podniesienia bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Budżet na realizację zadania wynosi 1 084 093,76 zł, z czego 689 799,00 zł zł stanowią środki z funduszy UE. Obecnie przygotowywane jest postępowanie przetargowe.

Tekst: Agata Pasek, Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim
Zdjęcie: PROW Lubelskie

Tagged under

30. stycznia br. odbyło się Walne Zebranie Konserwacyjnej Spółki Wodnej w Kąkolewnicy.

W wydarzeniu uczestniczyli: Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, Kierownik Wydziału Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym Bożena Mróz, Wójt Gminy Kąkolewnica Anna Mróz oraz przedstawiciele Wód Polskich.

- W tej kadencji postawiliśmy sobie duże zadania i jednym z tych zadań jest ścisła współpraca ze spółkami wodnymi Powiatu Radzyńskiego – mówił Starosta. – Miło słuchać, że w Konserwacyjnej Spółce Wodnej w Kąkolewnicy płatność składek jest najlepsza. Myślę, że to się przekłada na sytuację spółki, bo na wysokość dotacji przydzielonej przez Wojewodę ma przede wszystkim wpływ to, ile w danej spółce udało się wykonać w ubiegłym roku, a na to ma głównie wpływ ilość środków. Chylę czoła przed zarządem spółki i deklaruję, że możecie państwo liczyć na naszą pomoc – oznajmił Szczepan Niebrzegowski.

Delegaci postanowili powiększyć cenę o 3 złote za 1 ha powierzchni zdrenowanej i odwodnionej rowami. Jednogłośnie zdecydowano o udzieleniu absolutorium Zarządowi Konserwacyjnej Spółki Wodnej w Kąkolewnicy. Aktualny cennik Spółki to: 38 zł za 1 ha odwodniony rowami i 18 zł za 1 ha obszaru zdrenowanego.

Tagged under

28. stycznia br. Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski na zaproszenie Zarządu Konserwacyjnej Spółki Wodnej w Ulanie-Majoracie wziął udział w obradach Zgromadzenia Konserwacyjnej Spółki Wodnej działającej na terenie Gminy Ulan Majorat.

Starosta pogratulował Zarządowi Spółki uzyskania absolutorium, które zostało udzielone jednogłośnie, oraz zadeklarował pomoc swoją i pracowników Starostwa Powiatowego.

Głównym punktem walnego zgromadzenia było ustalenie poziomu stawek za konserwację urządzeń melioracyjnych, udzielenie absolutorium zarządowi oraz dyskusja nad tegorocznym budżetem. Postanowiono zwiększyć opłatę od powierzchni odwodnionej rowami (aktualna cena to 37 zł za 1 ha) o dwa złote, natomiast składki za konserwację drenażu pozostały na tym samym poziomie (21 zł za 1 ha).

Tagged under

28. stycznia 2020 roku podczas XIX Sesji Rady Powiatu w Radzyniu Podlaskim Maria Szajda-Cupryn złożyła ślubowanie i tym samym objęła mandat radnego Rady Powiatu w Radzyniu Podlaskim.

Postanowienie o wstąpieniu na wakujący mandat w okręgu wyborczym nr 2 przez Panią Marię Szajdę–Cupryn  wydał Komisarz Wyborczy w Białej Podlaskiej w dniu 30 grudnia 2019 r.

Okręg wyborczy nr 2 obejmuje gminy: Borki,  Czemierniki, Radzyń Podlaski, Ulan-Majorat. Pani  Szajda-Cupryn pochodzi z Czemiernik. Kandydowała z listy Komitetu Wyborczego Radzyńskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych.

Michał Maliszewski

V Memoriał Pływacki im. prof. Rudolfa Probsta
Sprawozdanie Starosty Radzyńskiego podczas XIX Sesji Rady Powiatu

Sprawozdanie Starosty Radzyńskiego …