Nowy sprzęt w taborze Zarządu Dróg Powiatowych

Ciągniki z turami i kosiarkami do pobocza Ciągniki z turami i kosiarkami do pobocza fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Wiadomości ze Starostwa

Z inicjatywy Starosty Radzyńskiego Szczepana Niebrzegowskiego i Zarządu Powiatu w maju 2020 roku powiększono sprzęt i tabor samochodów na potrzeby Zarządu Dróg Powiatowych.

Zakupiono:

• dwa samochody ciężarowe marki MAN o ładowności pow. 3,5 t
  • samochód ciężarowy SCANIA o ładowności pow. 3,5 t
  • kosiarkę wysięgnikową wraz z gilotyną do usuwania zakrzaczeń
  • rębak
  • piaskarko-solarkę
  • remonter Hydrog
  • samochód osobowo-towarowy Peugeot Partner

Latem zakupione samochody ciężarowe służą jako nośniki sprzętu specjalnego, natomiast zimą pracują przy utrzymaniu dróg jako nośniki pługów i solarek.

Wartość zakupionych środków transportu i sprzętu od stycznia 2019 roku przekroczyła już wartość 600 tyś złotych.

Teraz Zarząd Dróg Powiatowych posiada dwa remontery, które poprawiają jakość i tempo wykonywanych remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych, wpływają na efektywność pracy, przy czym obniżają koszty własne.

Poprzez sukcesywne doposażanie taboru w nowoczesny sprzęt intencją Starosty Radzyńskiego i Zarządu Powiatu jest doprowadzenie do samowystarczalności Zarządu Dróg Powiatowych w zakresie bieżącego utrzymania dróg powiatowych zarówno w okresie letnim jak i zimowym, a zlecanie usług podmiotom zewnętrznym zostało ograniczone do niezbędnego minimum.

Ostatnio modyfikowany czwartek, 26 listopad 2020 11:05

Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskieg…

28 Mar 2024 Powiat wspiera