06 czerwiec 2020

31 komputerów trafi do uczniów wykluczonych cyfrowo!

Opublikowane w Wiadomości ze Starostwa

Powiat Radzyński w ramach działania „Zdalna Szkoła” otrzymał 80 tysięcy złotych na zakup laptopów, które trafią w użyczenie dla uczniów wykluczonych cyfrowo.

Konkurs był odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Ze względu na to, że nie wszyscy uczniowie mieli odpowiedni sprzęt do odbywania e-lekcji Zarząd Powiatu postanowił wnioskować o sfinansowanie zakupu laptopów. 31 komputerów przenośnych firmy HP wraz z pakietem Microsoft Ofiice oraz ubezpieczeniem zostały rozdysponowane do placówek oświatowych, których organem prowadzącym jest Powiat Radzyński. Teraz dyrektorzy przekażą ten sprzęt uczniom wykluczonym cyfrowo.

31 laptopów trafiło do:

• Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim – 14 szt.
  • I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim – 10 szt.
  • Zespołu Szkół Rolniczych w Woli Osowińskiej- 4 szt.
  • Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Zofii Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim – 3 szt.

Ilość rozdysponowanych laptopów była odpowiedzią na zapotrzebowanie danych jednostek. Uczniowie otrzymają ten sprzęt w użyczenie.

Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 finansowany jest środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Ostatnio modyfikowany poniedziałek, 18 maj 2020 18:37

Międzynarodowy Dzień Dziecka

01 Cze 2020 Wiadomości ze Starostwa

Od 1 czerwca nieodpłatna pomoc prawna udzielana jest w Starostwie