Rusza nabór wniosków o udzielenie jednorazowej pożyczki dla mikroprzedsiębiorców

Reka z ołówkiem nad paragonem, notesem i kalkulatorem Reka z ołówkiem nad paragonem, notesem i kalkulatorem pixabay.com
Opublikowane w Ogłoszenia/Komunikaty

Powiatowy Urząd Pracy w Radzyniu Podlaskim ogłasza nabór wniosków o udzielenie pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy przyznawanej na podstawie art. 15zzd ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

WYSOKOŚĆ OFEROWANEGO WSPARCIA I ZASADY SPŁATY

• Wysokość pożyczki nie może przekroczyć 5 tys. zł. Pożyczka udzielana jest jednorazowo.
  • Stałe oprocentowanie pożyczki wynosi 0,05 stopy redyskonta weksli przyjmowanych przez Narodowy Bank Polski w skali roku.
  • Okres spłaty pożyczki nie może przekroczyć 12 miesięcy, przy czym rozpoczęcie spłaty pożyczki będzie następowało po trzymiesięcznym okresie karencji.
  • Pożyczka wraz z odsetkami na wniosek mikroprzedsiębiorcy podlega umorzeniu, pod warunkiem, że mikroprzedsiębiorca przez okres 3 miesięcy od dnia jej udzielenia nie zmniejszy stanu zatrudnienia w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy w stosunku do stanu zatrudnienia na dzień 29 lutego 2020 r. Pożyczkobiorca zobowiązany jest złożyć oświadczenie o utrzymaniu stanu zatrudnienia.
  • Jeśli Pożyczkobiorca nie spełni warunku umorzenia albo nie złoży wniosku o umorzenie – ma obowiązek spłaty pożyczki.

SPOSÓB POSTĘPOWANIA PRZY UBIEGANIU SIĘ O POŻYCZKĘ DLA MIKROPRZEDSIĘBIORCY

• Informacje o możliwości ubiegania się o wsparcie dostępne są na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Radzyniu Podlaskim: radzynpodlaski.praca.gov.pl oraz na stronie internetowej Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej: www.gov.pl/web/rodzina/pozyczki-dla-mikroprzedsiebiorcow

W razie wątpliwości(Jak założyć Profil Zaufany – instrukcja)

lub przez portal www.praca.gov.pl  W tym celu należy:

• wejść na portal praca.gov.pl,
  • wybrać opcję "tarcza antykryzysowa",
  • wybrać opcję "Wniosek o udzielenie pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy",
  • wybrać z listy jako adresata "Powiatowy Urząd Pracy w Radzyniu Podlaskim",
  • wypełnić udostępniony formularz,

Przyjmowanie wniosków o udzielenie pożyczki przez Powiatowy Urząd Pracy w Radzyniu Podlaskim, odbywać się będzie do wyczerpania środków Funduszu Pracy przeznaczonych na realizację tego wsparcia.

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Radzyniu Podlaskim i pożyczkobiorca zawierają umowę pożyczkową. Wypłata środków finansowych następuje na wskazane konto przez wnioskodawcę.

W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego: nr tel: 83 352 63 20 lub za pośrednictwem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Więcej informacji także na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w zakładce Tarcza Antykryzysowa: https://www.gov.pl/web/rodzina/tarcza-antykryzysowa

Mateusz Zając / Powiatowy Urząd Pracy w Radzyniu Podlaskim

Ostatnio modyfikowany środa, 19 sierpień 2020 07:28
Pobrane elementy:

Zaproszenie na sesję Rady Powiatu Radzyńskiego - 26 kwietnia 2024

Zaproszenie na sesję Rady Powiatu R…

19 Kwi 2024 Ogłoszenia/Komunikaty