Aktualności z budowy warsztatów przy ZSP

Budynek warsztatów Budynek warsztatów fot. Agata Pasek
Opublikowane w Oświata

Logotypy

Budowa warsztatów kształcenia praktycznego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim postępuje.  Obecnie wykonywane są instalacje wodno-kanalizacyjne elektryczne oraz grzewcze. Wykonane już elementy budowy obejmują:

• roboty ziemne
  • fundamenty
  • ściany parteru i piętra
  • strop nad parterem
  • strop nad piętrem
  • stropodach i pokrycie dachowe
  • ścianki działowe
  • podłoża
  • tynki wewnętrzne
  • elewacje
  • roboty wykończeniowe - malowanie
  • okładziny
  • balustrady
  • roboty budowlane zewnętrzne
  • przyłącza
  • częściowe instalacje wod.-kan. instalacje elektryczne, instalacje c.o.

Projekt: Budowa warsztatów kształcenia zawodowego przy ZSP w Radzyniu Podlaskim wraz z wyposażeniem - etap I  jest realizowany przez Powiat Radzyński.

Celem projektu jest zwiększenie dostępności oraz poprawa jakości edukacji zawodowej i ustawicznej w powiecie radzyńskim.

Projekt jest dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Osi priorytetowej 13 Infrastruktura Społeczna, Działanie 13.6 Infrastruktura kształcenia zawodowego i ustawicznego.

Dofinansowanie projektu z UE: 2 999 700,00 PLN

Wartość projektu w zakresie budowy: 7 712 100,00 PLN

Etap I realizacji projektu obejmuje budowę łączników z istniejącym obiektem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, budowę niezbędnych pomieszczeń technicznych, rozdzielni elektrycznej, węzłów sanitarnych, pracowni komputerowych oraz pracowni kształcenia praktycznego: elektrotechniki, elektromechaniki, metrologii i automatyki, spawalni, murarsko-tynkarska, stolarska, pracownie obróbki mechanicznej.

Na końcowym etapie jest postępowanie przetargowe związane z wyłonieniem wykonawcy na budowę drogi PPOŻ wraz z zagospodarowaniem terenu oraz przygotowywane jest postępowanie dotyczące zakupu wyposażenia warsztatów.

Agata Pasek

Zawarcie umów na przebudowę dróg powiatowych w gminie Komarówka Podlaska o łącznej długości ponad 10 kilometrów

Zawarcie umów na przebudowę dróg po…

28 Mar 2024 Wiadomości ze Starostwa