ALERT RCB

Opublikowane w Ogłoszenia/Komunikaty

12 grudnia 2018 r. weszła w życie nowelizacja ustawy Prawo telekomunikacyjne, która zawiera przepisy regulujące funkcjonowanie Alertu RCB - systemu SMS-owego powiadamiania każdego użytkownika telefonu komórkowego o zagrożeniach - oraz ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 7 grudnia 2018 r.w sprawie współpracy dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa z operatorem ruchomej publicznej sieci telekomunikacyjnej w celu powiadamiania użytkowników końcowych o zagrożeniu (Dz. U. 2018, poz. 2309).

Treść komunikatu ALERT RCB o długości nieprzekraczającej 306 znaków będzie sformułowana w języku polskim (bez znaków diakrytycznych),  i będzie zawierać informacje:

• o rodzaju zagrożenia;
  • zalecenia dla osób na zagrożonym obszarze;
  • inne informacje niezbędne w zależności od rodzaju zagrożenia;

Czas ważności komunikatu nie przekroczy 72 godzin i będzie wyrażony w pełnych godzinach.
Identyfikatorem nadawcy jest wyrażenie "ALERT RCB".

Użytkownikom końcowym przebywającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej korzystającym z roamingu operatorów komunikat jest wysyłany wyłącznie w języku angielskim.

Więcej informacji na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Ostatnio modyfikowany czwartek, 13 sierpień 2020 11:55

Zawarcie umów na przebudowę dróg powiatowych w gminie Komarówka Podlaska o łącznej długości ponad 10 kilometrów

Zawarcie umów na przebudowę dróg po…

28 Mar 2024 Wiadomości ze Starostwa