"Pomyśl, poczuj, zrozum"

Spektakl. Aktorzy na scene Spektakl. Aktorzy na scene
Opublikowane w Oświata

Kolejne ,,Dni z Autyzmem i innymi Niepełnosprawnościami pod hasłem: "Pomyśl, poczuj, zrozum" w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. Zofii Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim pod patronatem Starosty Radzyńskiego Lucjana Kotwicy za nami.

W ramach obchodów dnia 23 marca 2018 r. odbył się wernisaż fotografii uczniów i przedszkolaków z Zespołem Downa, których autorem była p. Tomasz Młynarczyk, zaś pomysłodawca p. Anna Krupska –nauczyciel plastyki w SOSW.
5 i 6 kwietnia 2018r. zorganizowano szereg działań, m.in. warsztaty sensoryczne dla młodzieży, happening – połączony z wypuszczeniem w niebo niebieskich balonów, wykład specjalisty –dietetyka dla rodziców.

Zwieńczeniem wszystkich działań była gala z udziałem starosty radzyńskiego Lucjana Kotwicy, wicestarosty –Jana Gila , sekretarza miasta Roberta Targońskiego , kierownika Wydziału Edukacji – Anny Michalak , dyrektorów szkół przedszkoli i PPP , rodziców , uczniów nauczycieli . Dyrektor SOSW Małgorzata Popek przywitała obecnych na widowni, po czym wystąpił Szkolny Teatr Hokus- Pokus w przedstawieniu „Groszek i pomysłowe biedronki”. Aktorami były dzieci z przedszkola, Zespołu Rewalidacyjno-Wychowawczego i ich rodzice. Następnie ogłoszono wyniki i wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego oraz statuetki laureatom plebiscytów:

1) Miejsca przyjazne dzieciom niepełnosprawnym” :
-Radzyński Ośrodek Kultury ( dyrektor Robert Mazurek)
-Miejska Biblioteka Publiczna w Radzyniu Podlaskim  (dyrektor Grażyna Kratiuk)

2) „Media wspierające ucznia niepełnosprawnego”:
- I miejsce-radzyninfo.pl
- II miejsce -iledzisiaj.pl
- III miejsce -24wspolnota.pl
- IV miejsce -opinie.news

Kategoria – dokument video:
- Radzyńska Kronika Filmowa – autor: Pan Mirosław Piasko;

Kategoria – oprawa muzyczna Oprawa światło-dźwięk imprez:
- Pan Andrzej Król;

3) Zakład produkcyjny otwarty na potrzeby uczniów niepełnosprawnych:
- Zakład Pracy Chronionej ,,SIMENA „ w Radzyniu Podlaskim

4) Konkurs plastyczny Kategoria kl. I- III Szkoła Podstawowa:
- I nagroda: Damian Fijałek, kl. III, SP w Suchowoli, opiekun: Dorota Iwanejko
- II nagroda: Nikola Góral , kl. III, SP w Suchowoli, opiekun: Dorota Iwanejko
- III nagroda: Oliwia Zakrzewska, kl. I, SP w Zabielu, opiekun: Monika Brus

Kategoria IV- VII Szkoła Podstawowa:
- I nagroda: Julia Skrzypczak, kl. VII, SP w Suchowoli, opiekun: Dorota Iwanejko
- II nagroda: Marharyta Shmygol kl. VII, SP w Suchowoli, opiekun: Dorota Iwanejko
- III nagroda: Kinga Ochnio, kl. V, SP nr 2 w Radzyniu Podlaskim, opiekun: Wojciech Świder