VIII Mistrzostwa w Pływaniu Dziewcząt i Chłopców o Puchar Starosty Radzyńskiego

Opublikowane w Powiat wspiera

W dniach 29 – 30 października 2017 r. odbyły się VII Mistrzostwa w Pływaniu Dziewcząt i Chłopców o Puchar Starosty Radzyńskiego rocznik 2003 – 2007 zorganizowanego przez sekcję pływacką klubu MULKS „Technik – Orion” przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim. Do zawodów zgłosiło się pięć polskich klubów oraz dwa kluby białoruskie, występujące jako Białoruski Państwowy Uniwersytet Wychowania Fizycznego w Mińsku w składzie 38 zawodników. Polskie kluby to: Aqua Ryki – 15 zawodników, SP Nr 2 w Parczewie – 28 zawodników, Water Zone Swimming & Windsurfing Radzyń Podlaski – 2 zawodników, Aqua School Radzyń Podlaski – 2 zawodników oraz gospodarz MULKUS „Technik – Orion” przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim – 31 zawodnikówOtwarcia zawodów dokonał Starosta Powiatu p. Lucjan Kotwica. Głos zabrali też nasi Goście życząc sukcesów młodym zawodnikom. W zawodach łącznie wystartowało 116 zawodników. Każdy z zawodników mógł popłynąć czterema stylami: styl dowolny, styl klasyczny i sztafeta MIX 8 x 25m st. dowolnym (pierwszy dzień) oraz styl grzbietowy i motylkowy (drugi dzień).

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie klasy związkowej, sędzia główny zawodów p. Krystyna Dziedzina, sędzia starter zawodów p. Piotr Prus, oraz sędziowie wolontariusze.

Zawody rozegrano w trzech kategoriach wiekowych:

I – 2007 i młodsi

II – 2005 – 2006

III – 2004 – 2003

Klasyfikacja medalowa indywidualna:

I miejsce – MULKUS „Technik – Orion” przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim – 19 złotych, 13 srebrnych, 13 brązowych

II miejsce – Aqua Ryki – 4 złote, 5 srebrnych, 4 brązowe

III miejsce – Białoruski Państwowy Uniwersytet Wychowania Fizycznego w Mińsku – 5 srebrnych, 5 brązowych

IV miejsce – Aqua School Radzyń Podlaski – 1 złoty, 1 srebrny, 1 brązowy

V miejsce – SP Nr 2 w Parczewie – 1 brązowy

VI miejsce – Water Zone Swimming & Windsurfing – 0 medali

Klasyfikacja medalowa sztafet:

I miejsce – 1 zespół MULKS „Technik – Orion” przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim

II miejsce – Białoruski Państwowy Uniwersytet Wychowania Fizycznego w Mińsku

III miejsce – 2 zespół MULKS „Technik – Orion” przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim

Kwota wsparcia - 2637, 83 zł.

Ostatnio modyfikowany wtorek, 18 sierpień 2020 10:42