23 sierpień 2019

Powiat Radzyński realizuje projekt współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) pod nazwą Dostosowanie profilu szkolnictwa ponadgimnazjalnego do potrzeb rynku pracy poprzez budowę nowego obiektu służącego praktycznej nauce zawodu przy istniejącym budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim - etap I oraz zakup wyposażenia warsztatów i pracowni kształcenia zawodowego.

Głównym celem projektu jest zwiększenie dostępności a także poprawa jakości edukacji zawodowej i ustawicznej w powiecie.  Realizacja obejmie budowę warsztatów i pracowni kształcenia zawodowego oraz zakup wyposażenia do ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Nowoczesny sprzęt i wyposażenie ukierunkowane będzie na dostosowanie infrastruktury do warunków rzeczywistego środowiska pracy zawodowej. Realizacja obejmie roboty architektoniczno – konstrukcyjne i drogowe, instalacje sanitarne i elektryczne oraz wyposażenie warsztatów.
W wyniku prac powstaną pracownie:

1. stolarska,
  2. murarsko – tynkarska,
  3. spawalnicza,
  4. obróbki mechanicznej,
  5. obróbki mechanicznej CNC,
  6. pracownia lokalnych sieci komputerowych i systemów operacyjnych,
  7. pracownia aplikacji internetowych i zawodowych,
  8. pracownia komunikacji w języku obcym,
  9. technologii mechanicznej,
  10. obróbki ręcznej,
  11. technologii gastronomicznej,
  12. obsługi klienta,
  13. montażu i konserwacji maszyn i urządzeń elektrycznych,
  14. pracownia elektrotechniki i elektroniki
  15. pracownia hotelarska.

Umowa na realizację zadania pomiędzy Powiatem Radzyńskim a Samorządem Województwa Lubelskiego została podpisana 12 czerwca 2017 r. Całkowita wartość projektu wynosi 6 600 000,00 zł a kwota przyznanego dofinansowania 2 999 700,00 zł. Termin realizacji: 12.06.2017 r. - 30.09.2019 r.
Budżet na realizację zadania wynosi 6 600 000 zł, z czego 2 999 700 zł stanowią środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 13 Infrastruktura społeczna, działanie 13.6 Infrastruktura kształcenia zawodowego i ustawicznego.

Agata Pasek

Projekt ten jest dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Osi priorytetowej 13 Infrastruktura Społeczna, Działanie 13.6 Infrastruktura kształcenia zawodowego i ustawicznego. Całkowite wydatki kwalifikowane projektu to kwota niespełna 5,4 mln zł. Dofinansowanie to kwota 2.999.700,00 zł.

W ramach realizowanego projektu należy wykonać układ komunikacyjny dla pieszych oraz pojazdów mechanicznych przy warsztatach kształcenia praktycznego. W dniu  03.07.2019 r. została podpisana umowa z Firmą Handlowo Usługową ,,Tamex” dotycząca wykonania w/w prac. Przekazanie placu budowy planowane jest na dzień 08.07.2019 r. Termin zakończenia prac to 31 października 2019 r. Prace zostaną zrealizowane za kwotę niespełna 1,2 mln zł.

Tekst: Jerzy Popek, zdjęcia: Agata Pasek

Galeria z bieżących prac na budowie warsztatów przy ZSP.

Projekt: Budowa warsztatów kształcenia zawodowego przy ZSP w Radzyniu Podlaskim wraz z wyposażeniem - etap I  jest realizowany przez Powiat Radzyński.

Celem projektu jest zwiększenie dostępności oraz poprawa jakości edukacji zawodowej i ustawicznej w powiecie radzyńskim.

Projekt jest dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Osi priorytetowej 13 Infrastruktura Społeczna, Działanie 13.6 Infrastruktura kształcenia zawodowego i ustawicznego.

Wartość projektu w zakresie budowy: 7 712 100,00 PLN

Etap I realizacji projektu obejmuje budowę łączników z istniejącym obiektem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, budowę niezbędnych pomieszczeń technicznych, rozdzielni elektrycznej, węzłów sanitarnych, pracowni komputerowych oraz pracowni kształcenia praktycznego: elektrotechniki, elektromechaniki, metrologii i automatyki, spawalni, murarsko-tynkarska, stolarska, pracownie obróbki mechanicznej.

Na końcowym etapie jest postępowanie przetargowe związane z wyłonieniem wykonawcy na budowę drogi PPOŻ wraz z zagospodarowaniem terenu oraz przygotowywane jest postępowanie dotyczące zakupu wyposażenia warsztatów.

Agata Pasek

Budowa warsztatów kształcenia praktycznego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim postępuje.  Obecnie wykonywane są instalacje wodno-kanalizacyjne elektryczne oraz grzewcze. Wykonane już elementy budowy obejmują:

• roboty ziemne
  • fundamenty
  • ściany parteru i piętra
  • strop nad parterem
  • strop nad piętrem
  • stropodach i pokrycie dachowe
  • ścianki działowe
  • podłoża
  • tynki wewnętrzne
  • elewacje
  • roboty wykończeniowe - malowanie
  • okładziny
  • balustrady
  • roboty budowlane zewnętrzne
  • przyłącza
  • częściowe instalacje wod.-kan. instalacje elektryczne, instalacje c.o.

Agata Pasek

Budowa warsztatów kształcenia praktycznego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim przebiega zgodnie z harmonogramem rzeczowo-finansowym.

Zrealizowane elementy budowy obejmują:

• roboty ziemne
  • fundamenty
  • ściany parteru
  • strop nad parterem
  • ściany piętra
  • podłoża
  • instalacje wod.-kan.

Projekt pod nazwą: Budowa warsztatów kształcenia zawodowego przy ZSP w Radzyniu Podlaskim wraz z wyposażeniem - etap I jest realizowany przez Powiat Radzyński.

Wartość projektu w zakresie budowy: 7 712 100,00 PLN

Etap I realizacji projektu obejmuje budowę łączników z istniejącym obiektem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, budowę niezbędnych pomieszczeń technicznych, rozdzielni elektrycznej, węzłów sanitarnych, pracowni komputerowych oraz pracowni kształcenia praktycznego.

fot. Tomasz Zarzycki

Dożynki Powiatowo-Gminne

21 Sie 2019 Ogłoszenia/Komunikaty

27 sierpnia sesja Rady Powiatu