BIP

Rozmiar tekstu

Kontrast

23 kwiecień 2018
Powiat wspiera

Powiat wspiera (6)

W dniu 29 marca 2018 r. podczas sesji Rady Powiatu, sekretarz Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego Pan Marek Frączek podsumował rywalizację szkół powiatu radzyńskiego za rok szkolny 2016/17. Najlepsze szkoły Zarząd Powiatu uhonorował pamiątkowymi pucharami. 

 Wyniki klasyfikacji końcowej:

Kategoria - IGRZYSKA
1. SP w Komarówce
2. SP w Czemiernikach 
3. SP w Suchowoli 

Kategoria - GIMNAZJADA
1. PG w Kąkolewnicy 
2. PG Nr 2 w Radzyniu Podlaskim
3. PG w Borkach

Kategoria - LICEALIADA
1. ZSP w Radzyniu Podlaskim
2. I LO w Radzyniu Podlaskim
3. LO w Komarówce Podlaskiej

 

Puchary w kategorii LICEALIADA wręczyli Starosta Pan Lucjan Kotwica oraz Wicestarosta Pan Jan Gil. Pierwszą nagrodę odebrała Pani Grażyna Dzida - Dyrektor ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim , drugą nagrodę Pani Ewa Grodzka - Dyrektor I LO w Radzyniu Podlaskim, trzecia nagroda została wręczona na ręce Pani Bożeny Kuzawińskiej - Dyrektora ZSS w Komarówce Podlaskiej. 

W kategorii GIMNAZJADA puchary wręczył Przewodniczący Rady Powiatu Pan Marek Wołosowicz. Nagrodę za pierwsze miejsce odebrała Pan Cezary Michaluk z Zespołu Oświatowego w Kąkolewnicy, drugą nagrodę Pani Bożena Marcinkowska - Dyrektor Gimnazjum Nr 2 w Radzyniu Podlaskim, trzecią nagrodę Pani Jolanta Guz z ZPO w Borkach.

Kategoria IGRZYSKA puchary wręczyła Przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych Pani Anna Mróz. Nagrodę za pierwsze miejsce odebrała Pani Bożena Kuzawińska, drugą nagrodę Pani Edyta Kaznowska z ZS w Czemiernikach oraz trzecią nagrodę Pan Leszek Gumienia z ZS w Suchowoli.

W roku szkolnym 2016/17 Powiatowy Szkolny Związek Sportowy zorganizował 59 Mistrzostw Powiatu w ramach IGRZYSK, GIMNAZJADY i LICEALIADY w ośmiu dyscyplinach sportowych (pływanie, tenis stołowy, koszykówka, piłka siatkowa, piłka ręczna, piłka nożna, lekka atletyka, strzelectwo sportowe). Uczestniczyło w nich ponad 1200 uczniów z 20 szkół podstawowych, 14 gimnazjalnych i 4 szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu.

Mistrzostwa powiatu odbyły się dzięki pomocy Zarządu Powiatu, który ufundował puchary, medale, dyplomy na kwotę 6000 zł oraz na społecznej pracy  nauczycieli wychowania fizycznego - organizatorów zawodów. Zawody przeprowadzono na obiektach sportowych nieodpłatnie udostępnionych przez dyrektorów szkół.

Zdjęcia: Tomasz Zarzycki/Starostwo Powiatowe

XVII Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców odbył się w dniach 02-04.03.2018 r. Turniej rozgrywano w 4 kategoriach z udziałem ok. 600 zawodników z 50 klubów. Rozegrano 150 meczy na trzech halach sportowych: w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie (gospodarza turnieju), w I LO w Radzyniu Podlaskim, w ZSP w Radzyniu Podlaskim. Na zakończenie turnieju wszystkie zespoły otrzymały puchary, dyplomy oraz koszulki. Powiat wsparł to wydarzenie dotacją w kwocie 10.000 zł. Organizatorem Turnieju był UKS Sprint Ulan-Majorat, którego prezesem jest Wiesław Zienkiewicz. 

 

Zwycięzcy poszczególnych kategorii

dziewczęta / rocznik 2005/2006 

  • I miejsce - UKS „Jedynka” Łuków
  • II miejsce - UKS Sprint Ulan – Majorat
  • III miejsce - UKS „Grom” Wieniawa

 chłopcy / rocznik 2005/2006 

  • I miejsce - KS „PGE VIVE” KIELCE
  • II miejsce - KS „VICTORIA” PIASECZNO
  • III miejsce - KS „UNIA” LUBLIN

 Kategoria młodziczka / rocznik 2003/2004 

  • I miejsce - UKS „DWÓJKA” LUBLIN
  • II miejsce - KMKS KRAŚNIK
  • III miejsce - UKS ”HANDBALL” POSADA GÓRNA

Kategoria Młodzik - rocznik 2003/2004 

  • I miejsce - MDK BARTOSZYCE
  • II miejsce - KU AZS UMCS LUBLIN I
  • III miejsce - KS „ PGE VIVE” KIELCE

 Zdjęcia: UKS "Sprint" Ulan-Majorat

 

Uczniowski Klub Sportowy „Sprint” w Ulanie – Majoracie we współpracy z Zespołem Szkół w Ulanie-Majoracie organizuje w dniach 02 – 04.03.2018 r. VII Międzynarodowy - XVII Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców pod honorowym patronatem Starosty Radzyńskiego Lucjana Kotwicy i Wójta Gminy Ulan – Majorat Jarosława Koczkodaja . 

W turnieju wystąpi 50 zespołów z 27 klubów sportowych z sześciu województw:

  • Mazowieckie: UKS „Nike” Ciechanów1, UMKS „Orlęta” Zwoleń 2, KS „Victoria” Piaseczno 3, UKS „Szczypiorniak” Lesznowola1, LUKS „Lider” Winnica1, UKS „Grom” Wieniawa1, PSP1 Przysucha2, UKS „Niedźwiadek” Węgrów1,

  • Świętokrzyskie: KS „ PGE Vive” Kielce 3,

  • Podlaskie: UKS „Kangur” Siemiatycze 1, TS Siemiatycze2, UKS „50” Białystok 2,

  • Podkarpackie: UKS „Handball” Posada Górna1,

  • Warmińsko – Mazurskie: MUKS „Omega” Mrągowo 2, MDK Bartoszyce 1,MKS MOSIR Kętrzyn 1

  • Lubelskie: UKS „Dwójka” Łuków 1, MKS Biłgoraj1, KMKS Krasnik1, UKS „Bursa” Puławy 3, AZS UMCS Lubin 2, KS „Unia” Lublin2, UKS „Jutrzenka” Zwierzyniec 1, MKS „Padwa” Zamość 2, UKS „Jedynka” Łuków 4, UKS „Piątka” Łuków 2,UKS „Sprint” Ulan- Majorat oraz drużyna z Ukrainy 

 Zawodnicy UKS „Sprint” Ulan - Majorat wystąpią w czterech kategoriach: kategoria dzieci / dziewczęta i chłopcy / - rocz.2005/2006, młodzik/młodziczka - rocz. 2003/2004.

Zawodnicy/zawodniczki rywalizować będą w czterech kategoriach:

KATEGORIA - DZIECI / Dziewczęta – 2005/2006 /

  1. UKS „Grom” Wieniawa

  2. LUKS „Lider” Winnica

  3. UKS „50” Białystok

  4. UKS „Piątka” I Łuków

  5. UKS „Piątka” II Łuków

  6. UKS „Jedynka” Łuków

  7. PSP 1 Przysucha

  8. UKS „Sprint” Ulan-Majorat

 KATEGORIA - DZIECI / Chłopcy – 2005/2006 /

  1. UKS „Bursa” Puławy

  2. UKS „Nike” Ciechanów

  3. KS „Unia” Lublin

  4. KS „PGE Vive” Kielce

  5. TS Siemiatycze I

  6. TS Siemiatycze II

  7. UKS „50” Białystok

  8. UKS „Sprint” I Ulan-Majorat

  9. UKS „Jedynka” I Łuków

  10. KS „Victoria” Piaseczno

  11. UKS „Sprint” II Ulan-Majorat

  12. UKS „Jedynka” II Łuków

 KATEGORIA - MŁODZICZKA – 2003/2004

  1. KS „Victoria” Piaseczno

  2. UMKS „Orlęta” Zwoleń

  3. MUKS „Omega” Mragowo

  4. UKS „Bursa” Puławy

  5. UKS „Jutrzenka” Zwierzyniec

  6. UKS „Dwójka” Łuków

  7. UKS “Jedynka” Łuków

  8. UKS “Handball” Posada Górna

  9. UKS “Kangur” Siemiatycze

  10. KMKS Kraśnik

 KATEGORIA - MŁODZIK – 2003/2004

  1. KS „PGE Vive” Kielce I

  2. KS „PGE Vive” Kielce II

  3. UKS „Bursa” Puławy

  4. MKS „Padwa” I Zamość

  5. MKS „Padwa” II Zamość

  6. UMKS „Orlęta” Zwoleń

  7. MDK Bartoszyce

  8. KS „Victoria” Piaseczno

  9. KU AZS UMCS Lublin I

  10. KU AZS UMCS Lublin II

  11. MUKS „Omega” Mrągowo

  12. HC Vołyń

  13. KS „Unia” Lublin

  14. UKS „Niedźwiadek” Węgrów

  15. MKS Biłgoraj

  16. UKS „Sprint” Ulan-Majorat

  17. MKS MOSIR Kętrzyn

  18. UKS „Jedynka” Łuków

  19. PSP 1 Przysucha

  20. UKS „Szczypiorniak” Lesznowola

Liczba spotkań - 150

Liczba zawodniczek i zawodników – ok. 600

Łączny czas gry na czterech halach sportowych – 65 godzin

Turniej rozgrywany będzie jednocześnie na czterech halach sportowych: ZS w Ulanie – Majoracie / kategoria dzieci – dziewczęta i chłopcy /, I LO w Radzyniu Podlaskim, SP Nr 2 w Łukowie / kategoria młodziczka /oraz w ZSP w Radzyniu Podlaskim , /kategoria młodzik /

w godzinach:

piątek – 1300 – 2200

sobota – 800 – 2200

niedziela – 800 – 1430

1500 – uroczyste zakończenie turnieju w hali ZS w Ulanie - Majoracie

Wszystkie zespoły otrzymają puchary ,dyplomy, pamiątkowe koszulki okolicznościowe. Wręczone również zostaną nagrody indywidualne dla najlepszego strzelca, bramkarza i zawodnika w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz upominki dla najlepszych zawodników w poszczególnych drużynach.

 

Turniej ma na celu:

- popularyzację piłki ręcznej,

- zachęcenie dzieci i młodzieży do uprawiania sportu,

- promocja regionu,

- dostarczenie radości ze współzawodnictwa,

- wyłonienie najlepszych zespołów,

- integracja środowiska sportowego.

 

Turniej współfinansowany jest przez Powiat Radzyński, Gminę Ulan-Majorat oraz sponsorów.

 

Kontakt:

Wiesław Zienkiewicz

Prezes i trener UKS „Sprint” Ulan-Majorat

Tel. 692 942 676

 

 

Na licytację, z której dochód będzie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Marcina Latocha, Starostwo przekazało dwie akwarele z Pleneru Malarskiego „Dolina Tyśmienicy 2016”:

Mikołaja Kossa Łęczaki i Małgorzaty Czai Łąki za dworkiem.

Licytacja będzie przeprowadzona podczas koncertu charytatywnego pt.: „Śpiewać każdy może - Dajmy szansę Marcinowi”, w niedzielę 18 lutego 2018 r. w godzinach 1600 – 1900 w Radzyńskim Ośrodku Kultury w Radzyniu Podlaskim.

Podczas tej imprezy zorganizowanej przez radzyńską Fundację „Nigdy Nie Jesteśmy Sami” wystąpią artyści z powiatu radzyńskiego i województwa Lubelskiego. Za symboliczny grosz, będzie można spróbować przysmaków naszych babć i mam. 

Zachęcamy do licytacji!

21 stycznia 2018 r. w hali sportowo-widowiskowej ZSP im. Jana Pawła II odbył się Koncert Finałowy Konkursu Gore Gwiazda Jezusowi. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lubinie, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego – Sławomira Sosnowskiego oraz Starosty Radzyńskiego – Lucjana Kotwicy.

 

Na radzyńskiej scenie wystąpiło 12 finalistek z województwa:

  1. Anna Basak z utworem Mizerna cicha

  2. Aleksandra Maciejewska - Babci zegar

  3. Magdalena Kuraś - Zawieja

  4. Sylwia Kieczka - Kto wie

  5. Dominika Radlińska - Moją pastorałka

  6. Wiktoria Czuhaj - Cicho, cicho pastuszkowie

  7. Maja Rębisz - Pierwsza Gwiazdka

  8. Kinga Linkiewicz - W ubogiej stajence

  9. Natalia Kosmowska - Bambino Jazzu

  10. Aleksandra Jóźwiak - Bardzo cicha noc

  11. Julia Markowska - Spytaj Józefie

  12. Magdalena Banaszek - Z wysokiego nieba

 

Podczas obrad Jury na scenie zaprezentowały się radzyńskie grupy. Jako pierwsza wystąpiła grupa wokalna nauczycieli, rodzica i uczennicy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Zofii Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim. Następnie czas oczekiwania na wyniki umilił występ chóru ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Czemiernikach pod kierunkiem Grzegorza Kornackiego.

 

Jury przyznało następujące nagrody:

Grand Prix: Dominika Radlińska – 2000 zł

I Miejsce: Anna Basak – 900 zł

II Miejsce: Magdalena Kuraś – 700 zł

III Miejsce: Wiktoria Czuchaj – 500 zł

Wyróżnienie: Kinga Linkiewicz – 200 zł

 

Wszyscy uczestnicy otrzymali pakiety upominkowe Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim oraz Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie.

Starostwo Powiatowe wspiera WOŚP

Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim również w tym roku wspiera cel zbiórki WOŚP, czyli pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. 

Na licytację przekazaliśmy radzyńskiemu sztabowi WOŚP:

  • 3 pakiety gadżetów promocyjnych powiatu radzyńskiego
  • 1 pakiet przyrodnika Radzyńskiej Krainy Serdeczności
  • 1 pakiet rodzinny "Widoczni na drodze"
  • 3 książki "Perły renesansu w Powiecie Radzyńskim"
  • 4 akwarele uczestników  Pleneru malarskiego "Dolina Tyśmienicy 2016"

 

I. Pakiet promocyjny Powiatu Radzyńskiego (x3)

1. Gadżety Promocyjne Powiatu Radzyńskiego

a) Aktówka filcowa
b)Termos
c) Szczotko-skrobaczka
d) Scyzoryk
e) Karta survivalowa

2. Publikacje Powiatu Radzyńskiego

Broszury:
a) Przewodnik turystyczny "Szlak historyczno – przyrodniczy Radzyńskiej Krainy Serdeczności"
b) "Pamiątkowy Diariusz z podróży po Radzyńskiej Krainie Serdeczności"
c) "Pamięć Smaków" Tradycje kulinarne w Powiecie Radzyńskim
d) "Szlak literacki po terenie Powiatu Radzyńskiego"

Foldery:
a) "Powiat Radzyński"
b) "Na szlaku tradycji i kultury ludowej"
c) "Szlak siedzib magnackich i szlacheckich"
d) "Za głosem bąka w dolinie Tyśmienicy"

II. Pakiet przyrodnika Radzyńskiej Krainy Serdeczności

1. Gadżety promocyjne Powiatu Radzyńskiego: 
a) Magnesy promocyjne (2szt)
b) Długopis Promocyjny (1szt.)

2. Publikacje Powiatu Radzyńskiego:
a) Pocztówki promocyjne ptaki,dwory,krajobrazy doliny Tyśmienicy (6szt.)
b) Mapy turystyczne(2szt.)
c) Przewodnik turystyczny "Szlak historyczno-przyrodniczy Radzyńskiej Krainy Serdeczności"
d) Ptaki malowane w Dolinie Tyśmienicy

III. Pakiet Rodzinny "Widoczni na drodze" 

Odblaskowe gadżety promocyjne Powiatu Radzyńskiego:
a) Kamizelki odblaskowe (x4) (dziecięce 2 szt.) L(1szt.) XL(1szt.)
b) Koszulki odblaskowe (2szt.)
c) Odblaski w formie opaski (4szt.)
d) Odblaski w formie przypinki z magnesem (4szt.)
e) Workoplecak (1szt.)

IV. Publikacja (x3)

Książka Perły renesansu w Powiecie Radzyńskim. Kościoły Trójcy Św. w Radzyniu Podlaskim i Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Czemiernikach.
Format: 235 mm x 163 mm, objętość 120 kolorowych stron, oprawa twarda.

V. Akwarele(x4)

Prace wykonane na Plenerze malarskim „Dolina Tyśmienicy  2016” w Bełczącu organizowanym przez  Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim oraz Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Wsi Bełcząc.

Prace i ich autorzy:
a) Rafał Piechowski (Warszawa) i Małgorzata Czaja (Ostrowiec Świętokrzyski), Padalec pozujący do portretu z sową
b) Małgorzata Czaja (Ostrowiec Świętokrzyski), Batalion
c) Mikołaj Koss (Hel), Łęczaki
d) Mikołaj Koss (Hel), Sieweczka rzeczna

 Zachęcamy do licytacji!

Najczęściej czytane

f
f

Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu